"Kihlattuaan puolustanutta Niko Nousiaista potkaistiin naamaan – katso hurja kuva
- Ulkomaalainen miesporukka rupesi huorittelemaan Sofialle. Paikalla oli kuitenkin portsari, joka rauhoitti tilanteen. Porukka lähti kuitenkin seuraamaan meitä kun poistumme ravintolasta ja kävi kimppuun.
- Painin yhden kanssa, joka kävi Sofian kimppuun. Joku potkaisi minua sitten silmään."
http://www.voice.fi/index.php?mw=Niko Nousiainen Sofia Ruusila&option=com_sbsarticle&tmpl=blog&cid=25952&cat=26
Ihanan rikasta kulttuuria
Mamut potkivat suomalaista päähän
10
101
Vastaukset
- "Siperia opettaa"
Olis hyvä kun joku kävis potkimassa Suomen ykköshyysäreiltä naaman lyttyyn, oikein kunnolla.
- Jussuf (se sama)
Hyysäriämmille TURPAAN ja lujasti!!
- Mini ollaan menossa
USKALTAAKO KÄYDÄ ENÄÄ ULKONA VIETTÄMÄSSÄ ILTAA ?
- uhotaan perusteelise
näin sitä mennään.
Suomi poika pelkää puntit tutisten pissit lahkeella...
Joukkovoima jyllää... - Haloo täällä Helsink
Joukkovoima suomalaisia kohtaan, vai pigmetti häiriöisiä kohtaan ?
- Pois maasta paskat
Joo, Halla-Ahosta maahanmuutosta vastaava ministeri. Sitten näille paskoille pikaoikeuden käynti jo kadulla...
- Tuonti rikollisuus
http://www.ts.fi/keskustelut/index.html?forumid=9&topicid=84319&parentid=0&docid=0&sortorder=0&page=1&pagesize=25&action=0
Poliisi varoittaa: Hämäräporukat kiertelevät Turun taloja murtoaikeissa
Turun Sanomat 3.5 2011 20:37:09
Eri puolilla Turkua omakotialueilla on kierrellyt hämäräporukoita, jotka todennäköisesti suunnittelevat asuntomurtoja. Esimerkiksi Luolavuoressa ja Kähärin alueilla asukkaat ovat ihmetelleet pihoillekin asti tulevia ihmisiä.
Liikkeellä on ollut ainakin kolmen miehen porukka ja yksittäinen nainen. He ovat muun muassa kiertäneet taloja, kurkistaneet postilaatikoihin ja liikuskelleet pihakaduilla jopa keskellä päivää asukkaiden ollessa kotona.
>>Poliisin mukaan kyseessä ovat todennäköisesti Balkanin alueen romanit, jotka valmistelevat asuntomurtosarjoja. Ihmisten nurkissa kiertely on tyypillistä murtojen esivalmistelua.
Myöhemmin rikolliset tekevät useita murtoja kerralla ja poistuvat maasta.
LUE LISÄÄ KESKIVIIKON TURUN SANOMISTA- Poliisi varoittaa
koska tietää ettei itse mahda mitään ulkomaalaisten ryöstöporukoille.
Toisaalta jos ryöstön uhri pistää kampoihin, niin hänestäkin koetetaan tehdä rasistia ja suurta rikollista.
Tähän ovat syynä hyysäripoliitikot ja virkamiehet, joiden maanpetoksellinen toiminta on suoranaista osallisuutta suomen kansalaisiin kohdistuvaan laajaan ja järjestäytyneeseen vainoon.
- dghgfhgfh
mamuvoimaa, onko muuta vastavoimaa kuin skinivoimaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574156Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643394Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541771Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251630Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961411Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132910Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235851en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115808Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17773