Jos Suomi jää Portugaliasian ulkopuolelle niin voidaan sanoa hyvästit tuille. Etelä-euroopan maat eivät taatusti tule enää antamaan tukea Suomen maatalouden erityistuille jos nyt livetään vastuunkannosta.... kesällä Suomi neuvottelee mm. maataloustukensa uudelleen.
Tulee kallis lasku veronmaksajille jos joudumme kaiken maataloustuen sitten maksamaan kansallisista rahoista! Hakkaraisen turha hakea enää sahalleen EU-tukea sitten.
Tulee kallis lasku veronmaksajille jos joudumme kaiken maataloustuen sitten maksamaan kansallisista rahoista! Hakkaraisen turha hakea enää sahalleen EU-tukea sitten.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Höpön Höpö olemme nytkin nettomaksajia,jäisimme vielä voitolle !
Jaha vai niin. Oletpa sinä hyvä laskemaan hahahaha! Ei ihme että olet turvenuija.
Voi kamala. Joo, kyllä meidän kannattaa sittenkin antaa lisää rahaa huijaripankkiireille, muuten emme saa takaisin yhtään jäsenmaksuillamme maksamiamme "etuja".
Mitäs jos vaikka vain erotaan koko ikävästä Eurostoliitosta ja lahjoitetaan innokkaimmat EU-byrokraattimme liittovaltiolle samaan hengenvetoon?
Valtion kassa on pohjaton ja aina voi rahaa tehdä.
Suomi jää silloin voitolle - nythän Suomi on nettomaksaja.
Kuinka rahan määrä voi kasvaa, jos se ensin kierrätetään Brysselin kautta, maksetaan virkamiesten palkat, annetaan vähän etelä-euroopalle ja sitten ripaus meillekin?