Somali, allah ja huonekalut

vituttaa liikaa

Asun samassa rapussa usean somalin kansa ja muslimia ne harrastavat asuita päätellen. Aamusella, päivällä ja ILLALLA on heilla tapa siirtää huonekaluja NOSTAMATTA ja sen kyllä kuulee koko talo.

Ilmeisesti tuo saatanallinen siirtely liittyy allahin pakko palvontaan?? Tosin 5 kertaahan pyllistystä tehdään, joten ne KAKSI muuta kertaa tehdään vissiin muualla.

Onko sattumoisin jollakin muslimi kalenteri, jossa nuo "ajat" mainitaan minuutilleen, jotta voisi ihan seurata tätä riittiä. Jos se on riitti, niin sehän rikkoo SUOMEN omia säännöksiä, kuten järjestyslaki ja näin isännöitsioän on pakko tehdä jotain moiselle tahalliselle häiriölle!

Taloyhtiöllä on kerhohuone, jonne voisivat mennä pyllistelemään ilman isoa häiriötä, kun siellä on AUTIOTA, käytön puutteen vuksi. Vieressä on vielä pyykkitupa, jossa muslimi muijat tuntuu olevan aina, jos eivät ole kotona.

Maassamme on uskon vapaus, mutta se ei anna lupaa häiritä muita ihmisiä. Jos uskonnon riitit häiritsee on kyseessä silloin jo käänteinen rasismi, missä suomalainen on kohde.

2

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • slkdghasdghajs

      Mun yläkerran naapuri tekee tota ihan samaa. Eli siirtelee jatkuvasti huonekaluja niitä nostamatta. Tosin ei taida sua kiinnostaa, koska se on ihan kantasuomalainen kaljamaha, ei somali.

    • vituttaa liikaa

      Se osaa varmaan suomea? Kommunikaatio on helpompaa?

      Onneksi alkaa tää kesä ja voi olla ulkona. Jotakin evästä toki on hyvä olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      149
      2489
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      691
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe