kataiselta riittää ulkomaille.

72vuotta

Niin siinä kävi PENTU JOHTOON JÄI. On se kauheeta ,jos eivät isot pojat aseta turpaa JYRKILTÄ TUKKOON.meillä on viisaitakin asian tuntijoita,jotka pistäisi pelin poikki ,tai siitä tulee kohta mellakoita ,uskokaa vaan. toivottavasti meidä köyhät nukutetaan.

3

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhää vaan

      Kuinka köyhä olet? Eläkettä tietysti saat, mutta minkä suuruista?

      • .

    • Löyly höntiäinen

      Ainut köyhän lohtu on, ettei tällaisessa nykymaailmassa tarvi ikuisesti elää.
      Rikkaalla ja hyväosaisellehan tällainen lyhyt elämä hirvittää, kun ei tiedä, milloin se kuolema tulee ja jää sitä rahaa käyttämättä, jonka tienaamiseen on satsannut koko aikansa.
      Miettikääpä nyt, eikö olisi hirveä tuomio, jos ikuisesti joutusi elämään tässä nykyisessä maailmassa, jossa olisit aina köyhä, tukien maksu loppuisi, töihin ei pääsisi ja säästötkin olisi lopulta syöty.
      Ajatelkaapas, jos olisi sellainen arvonta, että arvottaisiin ihmisille elinvuosia.
      Kun normaalissa lotossa ei koskaan köyhä onnistu, niin tuossa arvonnassa köyhälle pätkähtäisi 100 varmana 7 miljoonaa elinvuotta köyhyydessä kituuttamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2921
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe