Ei USA voi olla näin tyhmä!

Ei voi!

Jenkeillä on yksi maailman tehokkaimmista ja ammattitaitoisimmista vakoiluorganisaatioista, CIA. Armeijan puolella hallitaan sodankäynti ja psykologinen sodankäynti.

Nyt USA:n armeija on julkaissut ammutusta Osamasta kuvan, joka on paljastunut retusoiduksi versioksi vanhasta valokuvasta. Lisäksi se on ensin tiedottanut, että kuva, jossa Obaman esikunta katselee televisiota, esittää Osaman murhaa livenä - myöhemmin kerrottiin, että ei esitäkään. Hillary Clinton sanoi, että hän ei tiedä, mitä sillä hetkellä katseltiin.

Paljon muutakin takinkääntelyä ja uutisten korjailua ja muuttelua on Osaman murhan yhteydessä tapahtunut, yhtenä päivänä on kerrottu yhtä, toisena toista. Väitän, että USA:n armeija ja CIA eivät mitenkään voi oikeasti olla noin hukasssa, että ensin kerrotaan yhtä ja sitten toista.

Kyseessä täytyy olla ihan tietoinen ja suunniteltu juttu; annetaan salaliittohörhöille pohtimisen aihetta sekoittamalla pakkaa. YDINKYSYMYS ONKIN: MIKSI?

11

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • " "

      Eihän pirukaan noista jenkeistä selvää saa.

    • Dyy Dyy jne.

      Kyllä, ne on aika tyhmiä!

      • Dyy Dyy jne.

      • Vainoja?

      • Dyy Dyy jne.
        Vainoja? kirjoitti:

        Mitä hiton vainoja?

        Sorry, olen vahingossa kirjoittanut sen väärin. Et ilmeisesti itse tajunnut mitä tarkoitin.

        Siis, vainajia ei kunnioita.


    • 18

      Siksi koska tämä on Obaman oma "Watergate" operaatio. Virallista tiedustelu apparaattia ei ole käytetty ja tilanteet ja tapahtumat ovat ennalta suunniteltuja. Suurta teatteria koko show.

    • show must

      go on

    • 654798

      Mitenköhän on tuon pudoneen helikopterin laita? Mekaaninen vika, huippusalaisessa miljardi vehkeessä? Ettei vain olisi lavastettu, jotta jokin poliitikkojen tytäryhtiö saa pari miljardi tilausta?

      Kumma ettei koko operaatiosta ole oikeastaan julkaistu juuri mitään kuvia, vain operaation jälkeistä tyhjää asuntoa on näytetty.

    • Baailman

      Osama bin Laden kuoli jo 2001 ja Obamalle jäi tämä valttikortti.
      Bush ja kumppanit tiesivät kyllä että bin laden kuoli 2001, mutteivat halunneet julkaista tietoa koska silloin olisi koko Afganistanin sota sotimatta ja se sota on ollut hyvin tuottoisaa tietylle piirille.
      No nyt Obama käytti tämän valttikortin, kun syntymätodistus juttu oli sen verran kiusallinen että piti saada kansan huomio jonnekkin muualle.
      Mikäs sen tehokkaampi kuin ns. pahimman vihollisen feikkaus.
      Kun katselee kuinka Jenkit reagoivat tohon uutiseen, niin nehän menivät ihan sekaisin.
      Jengiä oli kadulla kuin Senaatintorilla silloin kun Suomi voitti kultaa lätkässä.
      Pelolla näköjään voidaan johdatella ihminen mihin kuntoon tahansa.

      • Diu Diu jne.

        Aina kun USA: lla on vaikeeta niin jostain kummasta he löytää jotain radikaalista.


    • asd456

      Mutta nyt niillä on tosi vaikeeta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe