Mitä vittua tälläistä edes vatvotaan ,älytöntä energian tuhlausta.
Tottakait Osaman päiviltä päästäminen oli lailista, mieshän murhautti tuhansia ja suunnitteli uusia iskuja.
Nykyään tuntuu kuin terroristeillakin tulisi olla enemmän oikeuksia kuin meillä kunnon kansalaisilla, liika suvaitsevaisuus on itsemurha.
Osamalle ei kuulunut ihmisoikeudet missään muodossaan, hän oli biojätettä jota on kaikki muutkin terroristit, koirille ne tulisi syöttää kuoleman jälkeen, eivät edes ansaitse säädyllisä hautajaisia mielestäni.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/05/1324662/oliko-bin-ladenin-tappaminen-laillista
"Oliko Osaman tappaminen laillista"?
20
51
Vastaukset
- Kysynpä vaan
Oliko ylipätään laillista tunkeutua toisen VALITON alueele sotilastoimiin? Entäs jos joku Euroopan maa tekisi USA:n rajojen sisäpuolelle vastaavanlaisen operaation?
- Tosimies.
Pakistan on ilmiselvästi suojellut terroristeja joten iskussa ei ollut mitään väärää.
Jos he eivät ole puolella ovat vastaan, yksinkertaista.
Sääli että pakeilla on ydinaseita.
- gadfsgas
niin, siinä missä valtio saa tappaa satojatuhansia siviilejä tuosta vain ei ole mitään pahaa. oletko ikinä miettinyt MIKSI arabit eivät pidä USA:sta?
Onko heille tehty ajansaatossa mitään väärin? onko heillä mitään motiivia olla vihaisia? onko heillä minkälaisia keinoja puolustaa itseään?
millä tavoin itse puolustaisit jos olisit arabi?- Tosimies.
Missäs nyt taas on satojatuhansia tapettu?
Itsehän ne tappaa toisiaan enemmän kuin Usa koskaan, ja puhuisit nyt vaan muslimeista et arabeista,arabeissa ei ole mitään vikaa.
- War is Peace
Ei ole esitetty todisteita Osaman syyllisyydestä! Muutenkin tuomiot pitää langettaa oikeudessa. Teloittaminen ilman oikeudenkäyntiä on vain rikollisvaltioiden tapa ratkoa asioita.
- Tosimies.
Hän johti terroristijärjestöä, se riittää.
Ja Osamaa EI teloitettu,ihmettelen vaan että kuinka Suomesta voi löytyä teitä terrorismin tukijoita noin helvetisti?? - War is Peace
Tosimies. kirjoitti:
Hän johti terroristijärjestöä, se riittää.
Ja Osamaa EI teloitettu,ihmettelen vaan että kuinka Suomesta voi löytyä teitä terrorismin tukijoita noin helvetisti??Höpöhöpö. Aseettoman tappaminen on aina teloitus. Emmehän tosin tiedä edes varmasti, että onko tämä uusi käänne totta. Toistaiseksi ainoa Osaman hallinnon julkaisema todiste osoitettiin väärennökseksi!
- Tosimies.
War is Peace kirjoitti:
Höpöhöpö. Aseettoman tappaminen on aina teloitus. Emmehän tosin tiedä edes varmasti, että onko tämä uusi käänne totta. Toistaiseksi ainoa Osaman hallinnon julkaisema todiste osoitettiin väärennökseksi!
Aseita hänellä oli talo täynnä, itsekkin tulitti vaikka aivopestyn kakaran mukaan ei.
Ja on aivan sama onko murhaaja aseistettu vai ei, kuula kalloon on paras ratkaisu, voi kun olisin itse saanut olla ampumassa hänet.
Sitä tosin toivoo monta kymmentä miljoonaa oikeamielistä.
Tarkoitat kai Obaman hallintoa, je kerro nyt mikä olikaan tuo väärennös, ettei taas olisi teidän kommunistien propagandaa. - 27
Tosimies. kirjoitti:
Aseita hänellä oli talo täynnä, itsekkin tulitti vaikka aivopestyn kakaran mukaan ei.
Ja on aivan sama onko murhaaja aseistettu vai ei, kuula kalloon on paras ratkaisu, voi kun olisin itse saanut olla ampumassa hänet.
Sitä tosin toivoo monta kymmentä miljoonaa oikeamielistä.
Tarkoitat kai Obaman hallintoa, je kerro nyt mikä olikaan tuo väärennös, ettei taas olisi teidän kommunistien propagandaa.No eipäs tulittanut Yhdysvaltain raporttien perusteella ja niitä kai on uskottava, jos Osamalta kerran saatiin nirri veks. Eli teeppä miehen teko ja tutustu materiaaliin enne kuin alat palstalla häröilemään. Operaatiossa kohdattiin vain yksi aseella aseistautunut vastustaja, muut ovat voineet vastustaa muuten mutta virallinen tieto että vain yksi aseistettu vastustaja kohdattiin. Sinun mainostamasi oikeamielisyys ei kyllä ole sitä. Oikeamieistä olisi ollut että Osama olisi vangittu, tuomittu ja hirtetty julkisesti.
- Tosimies.
27 kirjoitti:
No eipäs tulittanut Yhdysvaltain raporttien perusteella ja niitä kai on uskottava, jos Osamalta kerran saatiin nirri veks. Eli teeppä miehen teko ja tutustu materiaaliin enne kuin alat palstalla häröilemään. Operaatiossa kohdattiin vain yksi aseella aseistautunut vastustaja, muut ovat voineet vastustaa muuten mutta virallinen tieto että vain yksi aseistettu vastustaja kohdattiin. Sinun mainostamasi oikeamielisyys ei kyllä ole sitä. Oikeamieistä olisi ollut että Osama olisi vangittu, tuomittu ja hirtetty julkisesti.
Ensiksi kerrottiin että tulitti, sitten sanottiin ettei tulittanut vaan meni islamistiseen tyyliin naisen taakse piiloon;)
Oli miten oli mutta oikein oli että mies ammuttiin, voi tosin olla että pääsi liian helpolla.
Toivon että kitui monta tuntia.
- War is Peace
Ei ole mitään todisteita mistään aseista. Mutta vaikka siellä talossa olisi ollut aseita, niin mitä sitten? Useimmissa suomalaiskodeissakin on aseita! Tiedät kyllä itsekin, että Obaman hallinto julkaisi väärennetyn kuvan kuolleesta Osamasta. Obaman hallinnon kertomus tapauksen etenemisestä on muuttunut useita kertoja. Joten pelkät puheet eivät todista mitään.
Osama ja Obama nyt menevät sekaisin amerikkalaisilta TV-yhtiöiltäkin. Joten ei ihme, että suomalaiselta menee:)- Sinulle Talebanille
ei tarvitse kenenkään esittää mitään todisteita mistään.
Oletko kuullut, että afgaaneja aletaan käännyttää pian rakkaaseen kotimaahansa, koska se on vihdoin rauhoittumassa.
- Sotaoikeuteen
Ei ollut tappo ei. Se oli ensimmäisen asteen murha.
- Tosimies.
Paskan marjat mikään murha ollut, ei voi olla murha jos ampuu kapisen rakin.
- ei oikeuksia
Terroristeja ei koske kansainväliset lait ja ihmisoikeudet.Sori vaan tuo terroristi pykälä on jopa hyväksytty YK:ssa enemmistöllä.Kiina,Venäjä ja Usa suurimpana sitä halusi.Eli ei ole mitään lakia terroristien vastaisessa sodassa eli kaikki kiinni saadut voidaan joko lopettaa tai vangita loppuelämäksi ilman siviilioikeudenkäyntjä.
- War is Peace
Sittenhän Obaman ampuminen olisi oikeutettu teko! Obamahan on maailman suurin terroristipomo!
- nousa
laillista? Osama kuoli jo kymmenen vuotta sitten. Jos mädäntynyttä ruumista on ammuttu, onhan se tietysti vähän kornia, mutta tyhjäpää amerikkalaisilta täysin odotetavissa oleva teko.
- ufot veivät osaman
Juu ja osaman tytär herätettiin koomasta kertomaan satuja isukistaan, niinkö? Ekun osaman tytär värvättiin 2 vuoden ikäisenä cia:n agentiksi ja näytteli ratkaisevaa roolia osaman kuoleman lavastuksessa.
HOHHOIJAAA:........................................... - nousa
ufot veivät osaman kirjoitti:
Juu ja osaman tytär herätettiin koomasta kertomaan satuja isukistaan, niinkö? Ekun osaman tytär värvättiin 2 vuoden ikäisenä cia:n agentiksi ja näytteli ratkaisevaa roolia osaman kuoleman lavastuksessa.
HOHHOIJAAA:...........................................hohhoijaa vaan itselles, osama kuoli 2001, siitä on paljon todistajia. sensijaan äskettäin ammutusta osamasta ei ainuttakaan todistetta, kuinka voisi ollakaan.
Vuoden 2001 jälkeen ei ole ainoatakaan havaintoa osamasta elossa, muutama feikkivideo on kyllä maailmalla pyörinyt.
Voi herranjestas teitä pieniaivoisia.
- yhdentekevää
Mnä hyväksyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614183Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653414Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541779Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251637Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961414Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132920Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115819Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17784