ei enää taida olla suomen markkinoilla kuin skoda.
japsit eivät niihin kuulu.ladaakaan ei taida enää saada.
itäautoja
15
1078
Vastaukset
- sadfdsfadfasdf
Eikös siellä DDR:n puolella mukamas valmisteta enää autoja? http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_factories
- tuutori
DDR mikä se on?
- Komputoija
tuutori kirjoitti:
DDR mikä se on?
DDR=Double data rate -käsite liittyy mm. kompuutterisi muistikampoihin. DDR:ää on kirjavuuden lisäämiseksi myös tyyppiä DDR2.
Saatat törmätä myös lyhenteisiin DDR SDRAM, joilla taas tarkoitetaan sanarypästä double data rate synchronous dynamic random access memory.
Termit eivät ole historian unholasta. Preesensiähän kyit.
- järjen jättiläinen?
Ja tätä olet ilmeisesti ihan selvinpäin viikkoja pohtinut, onnea elämän jatkolle.
- honkaponkka
Etkö tiedä että samoilta seuduilta tulee samasta tehtaasta Toyotaa, Peugeotia ja Renaultia? Miksi ne ei muka ole itäautoja?
- maantieto 10
ainut idästä
6.5.2011 16:39
"ei enää taida olla suomen markkinoilla kuin skoda.
japsit eivät niihin kuulu.ladaakaan ei taida enää saada."
Eipä taida maantieto sinun vahvin laji olla.
Missähän ilmansuunnassa se Tsekin tasavalta luuraa?
http://3.bp.blogspot.com/_WgH6Ddkn7zQ/TT1pxAY8D_I/AAAAAAAAAAM/jcamRblyVQ0/s1600/eurooppa.jpg- fassas
Ei heille kannata maantietoa opettaa, heillä on oppimisvaikeuksia. Ei kannata myöskään puhua mistään EU:sta, sitäkin on kovin vaikea hahmottaa.
- Opettele jo vihdoin!
Onko Sinulle aivan ylivoimaisen vaikeaa kirjoittaa Škoda?
- Käsitteet uusiksi!
Vai eivät japsit muka kuulu? No, korealaisia Itä-Aasian vehkeitä sentään jotkut ostavat.
- HuhHuhHuh
Voi hyvänen aika sentään!
Palstan otsikossahan mainitaan ITÄAUTOT ESIMERKKEINÄ MM MOSSE, VOLGA, TRABANT, JNE.
Miten ihmeessä joku osaa pyöriä netissä, mutta ei kuitenkaan ymmärrä missä siellä!? !? !? - Itäaasialaisella aj.
HuhHuhHuh kirjoitti:
Voi hyvänen aika sentään!
Palstan otsikossahan mainitaan ITÄAUTOT ESIMERKKEINÄ MM MOSSE, VOLGA, TRABANT, JNE.
Miten ihmeessä joku osaa pyöriä netissä, mutta ei kuitenkaan ymmärrä missä siellä!? !? !?Keskeinen juttu on lyhenne 'JNE'.
- lasten touhua
Mikä tämä itäauto juttu oikein on, en ymmärrä. Autojahan valmistetaan missä tahansa merkistä riippumatta. Enemmä mielestäni merkitsee laatu ja mistä komponenteista auto on rakennettu.
Ei nuo Turkin toyotatkaan ole itäautoja, vai onko?- entitäautoilija
Harva tänne kirjoittaja ymmärtää yhtään mitään itäautoista!
Toisen maailmansodan jälkeen, kun autoja vihdoin oli saatavilla, meillä täällä Suomessa oli tilanne että autotuonti oli tarkoin säännösteltyä, ns. länsiautoja tuotiin vain esim. ammatti- ja viranomaiskäyttöön, ITÄAUTOJA, siis Neuvostoliitossa ja muissa Euroopan sosialistisissa maissa valmistettuja ajoneuvoja sai vapammin, ainoastaan valmistajan toimitusvaikeudet taisivat olla esteenä, ostajia oli jonossa joka ilmansuunnan ajoneuvoille.
Jako länsi-, ja itäautoihin oli sen ajan kauppapolitiikkaa, esim. maksuehdot olivat erilaiset länsi- ja itäautoille.
Rautaesiripun ja Berliinin muurin kaatumisen jälkeen, siis noin KAKSI VUOSIKYMMENTÄ sitten ns. itäautoja silloisen määrittelyn mukaan joka on myös tämän palstan alussa luettavissa, ITÄAUTOJA EI OLE ENÄÄ VALMISTETTU! - itä vai länsi
entitäautoilija kirjoitti:
Harva tänne kirjoittaja ymmärtää yhtään mitään itäautoista!
Toisen maailmansodan jälkeen, kun autoja vihdoin oli saatavilla, meillä täällä Suomessa oli tilanne että autotuonti oli tarkoin säännösteltyä, ns. länsiautoja tuotiin vain esim. ammatti- ja viranomaiskäyttöön, ITÄAUTOJA, siis Neuvostoliitossa ja muissa Euroopan sosialistisissa maissa valmistettuja ajoneuvoja sai vapammin, ainoastaan valmistajan toimitusvaikeudet taisivat olla esteenä, ostajia oli jonossa joka ilmansuunnan ajoneuvoille.
Jako länsi-, ja itäautoihin oli sen ajan kauppapolitiikkaa, esim. maksuehdot olivat erilaiset länsi- ja itäautoille.
Rautaesiripun ja Berliinin muurin kaatumisen jälkeen, siis noin KAKSI VUOSIKYMMENTÄ sitten ns. itäautoja silloisen määrittelyn mukaan joka on myös tämän palstan alussa luettavissa, ITÄAUTOJA EI OLE ENÄÄ VALMISTETTU!KAIKKI autot Detroitista itään ovat itäautoja.
- säälittäviä Jenkkejä
itä vai länsi kirjoitti:
KAIKKI autot Detroitista itään ovat itäautoja.
juu, Retroitista itää autot ovat järjestäin parempia kuin nuo yksikään merkki.
Konkurssi kypsiä luokattoman huonoja autoja ovatten tehneet liian kauan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770