Kaikkien persujen suuri filosofi Herra Allah- Aho taitaa tosiasiassa ollakin maanpetturi. Mies ei ole käynyt armeijaa vaan on sivari. Lisäksi Allah- Aho on itsekin ollut mamuna Ukrainassa. Mies siis asui vuoden siellä. Lisäksi hän on Suomen Kulttuurirahaston avulla Tehnyt Suomi- Ukraina sanakirjan. Tuo jos joku on persujen arvojen vastaista. Mitään huuhaata eikä kulttuuria saa tukea verovaroin vaan kulttuurintekijän on itse se kustannettava. Ja suomi-ukraina sanakirja jos mikä on todella perseestä, jota yksikään suomalainen ei tarvi. Toisaalta Allah-Aho on antanut ukrainalaisille mamuille avaimet käteen tehdessään verorahoille heille sanakirjan.
Hävetkää tekopyhät maanpetturipersut.
Hävetkää tekopyhät maanpetturipersut.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ota lääkkeesi.
Olet níitä uusbolshevikkeja jotka ovat katkeria Halla-Aholle loistavasta venäjäntaidostaan ,sinä kun olet petetty 90 luvun laman jälkeisiä kielitaidottomia uusavuttomia pillittäjiä
Tuo kaikki tieto löytyy vaikkapa wikipediasta hakusanalla Jussi Halla- Aho- Allah- AHo sanoo katuvansa kun meni sivariksi.