Hel-sing (Stadin Poliisi)

Poliisikomentaja vakuuttaa, että poliisi pystyy yhä hoitamaan hälytystehtävät vakavissa ja kiireellisissä tilanteissa.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050913668959_uu.shtml
1786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sama juttu. Rahat loppu.

Äänestä

Jos ilkeät ja auktoriteettiset poliisisedät saadaan pois kaduilta, kukaan ei enään provosoidu tekemään rikoksia. Uutiskuvassakin alistetaan viatonta ihmistä sadistisesti! (palanen vihervasemmistolaista ajattelua)

Suomessa kohta yksi poliisi kuntaa kohti. Osassa asia taitaa kyllä jo olla näin...

Äänestä

Tietysti parhaansa yrittävät,mutta aina sekään ei riitä varsinkaan jos väkeä karsitaan.Tahalleen tekivät tän,tällä yritetään törmäyttää valtaväestön ja mamun välejä kireämmiksi,jotta ihmisillä olisi jotain muuta ruodittavaa kun nuo törkeät EU huijauspaketit.

Äänestä

Ei sitä fyrkkaa nii vaa tommosee humpuukii heru. Mihin me poliisia muka tarvitaan?

Äänestä
  • Poliisia tarvitaan suojaamaan normaalia kansaa sinun kaltaisilta ihmisiltä. JOU MÄÄÄÄÄÄN.

    Äänestä

  • No jos meillä olisi oma ase,niin ei silloin tarvitse soittaa välttämättä poliisille.Mutta nyt ei saa poliisia paikalle ajoissa ja aseen hankinta on tehty vaikeammaksi.Tooooosi reilua!

    Äänestä

  • zeriffiox kirjoitti:

    No jos meillä olisi oma ase,niin ei silloin tarvitse soittaa välttämättä poliisille.Mutta nyt ei saa poliisia paikalle ajoissa ja aseen hankinta on tehty vaikeammaksi.Tooooosi reilua!

    Jenkkimalli käyttöön ja aseet luvanvarattomiksi.

    Äänestä

  • Minä-,. kirjoitti:

    Poliisia tarvitaan suojaamaan normaalia kansaa sinun kaltaisilta ihmisiltä. JOU MÄÄÄÄÄÄN.

    Ei meikäläisestä juurikaan normaalikansalle haittaa ole. Nii että ole huoleti vaa!

    Äänestä

Ei meikäläisestä juurikaan normaalikansalle haittaa ole. Nii että ole huoleti vaa!

Äänestä

pimeässä mä harhailen suuntaan jokaiseen.

Äänestä
  • Täytyyköhän siellä pimeillä kaduilla alkaa pälyilemään myös joka suuntaan ja valita reitti tilannenäkymän mukaan.

    Äänestä

Onko poliisi sama ku kyttä?

Äänestä

Ei ole.

Äänestä

Jos muka rahat loppu,niin mistä ihmeestä sitä revitään noihin apupaketteihin?!!No tuo nyt siis yksi kohde,aika hullulta kuulostaa että köyhän pienen suomen pitää alkaa tinkimään omasta turvallisuudesta kun nuollaan pankkiherrojen ahneita perseitä.

Äänestä
  • HYVÄ SUOMI!

    Ei teilläkään hyvin mene.



    Terkut täältä Norjasta!

    Äänestä

Hyvin..

Äänestä

jes

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sing Sing kirjoitti:

Poliisikomentaja vakuuttaa, että poliisi pystyy yhä hoitamaan hälytystehtävät vakavissa ja kiireellisissä tilanteissa.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050913668959_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu