Ei ole pakko

Ei ole pakko lukea jos ei tahdo.

Tunnen olevani uskonnon uhri.

Sieluun sattuu. Jo lapsena opin miten tärkeää on itku. Syön lääkettä, itken silti. Tai sitten niiden vuoksi ... Kyyneleet vievät tuskan. Mitä teen häpeälle, avuttomuuden tunteelle, tää on niin turhauttavaa.

Nuorena huomasin itsestäni että olen kuin kissa, joka usein haavoittuneena piiloutuu.

Narsissit kukkivat ja on yö. En nuku ennen kun olen varma etten haavoita enää ketään toista. Olen tehnyt niin.

"En kestä katsoa kun nainen itkee."


Eettisistä periaatteista.. nro 6"PSYYKKINEN KOSKEMATTOMUUS"

( ? Uskonyhteisöissä tuo periaate on minun mielestä kokonaan unohdettu. Puoskariksi sanotaan ihmistä joka saa voiman toisten heikkouksista. Manipulointi ja valehtelu-->paranoija, petos. )

En pääse vapaaksi. Haluaisin kuulla sen jeesus-sadun uudestaan. Hei sanokaa nyt joku mulle että"Jumala auttaa". Ja"Jeesus rakastaa sinua". "Jeesus antaa anteeksi."

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäkin löysin

      Jos elämä on noin synkkää, ehdotan että luet Y. Seppäsen kirjan "Buddhalainen vaihtoehto". Löytyy kirjastoista. Lue kirja muutama kerta ajatuksen kanssa, - Elämä on tämä hetki, ei eilinen, eikä huominen.

    • Hitto vieköön.
      Oon nostanut monta k,ketjua ylös että oisin saanut tän kakkossivulle, ennen ku ihmiset herää...

      epäonnistuin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      181
      8367
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4538
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4108
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3542
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3116
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2870
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2566
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      35
      2218
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2033
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2026
    Aihe