Ovatko persut maalanneet itsensä nurkkaan?

Kunhan kysyn

Näin vätti tri Tarkka maikkarissa tänään.

3

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harmittaako

      Päinvastoin. Saamme päivittäin lukea Halla-ahon ja kumppaneiden saavutukista eduskunnassa.

      • rautaako?

        "Saamme päivittäin lukea Halla-ahon ja kumppaneiden saavutukista eduskunnassa. "

        Paitsi että eduskunta on edelleen vaalitauolla, eikä täysistunnot vielä ole edes alkaneet.

        Halla-aho ei kuulu siihen ydinjoukkoon joka Soinin kanssa käy puolueenvälisiä neuvotteluja - tietenkään. Hallis on blogissaan vuosien varella ihan henkilökohtaisella tasolla kirjoitellut törttöilyjään niin monesta nykyisistä kolleegoistaan, että hänet kannattaa pitää kaukana näin herkistä neuvotteluista.

        Jos puolue menee oppositioon suukapulaa höllennetään jossain määrin.


    • rautaako?

      Jep, aikoja sitten. Se alkoi siitä että Halme asetettiin ehdolle. Sen jälkeen puolueen liiveihin on uinut toinen yhdenasianliike toisensa perään. Jos puolueella on ollut aate, se on aikoja sitten menetetty. Edes junttius - hieno supisuomalainen aate - ei enään päde.

      Ja mitä jytky-voitoon tulee, niin juuri aatteettomuuden tilalle nostettu yksi kekskeisimmistä yhden asian politiiikka, kaikenkarvainen EU-fobia, on tällä kertaa se joka siirtää puolueen paitsioon.

      JOS PS tämän valtavan myönnytyksen jälkeen hyväksyttäisiin hallitukseen niin puolue on syönyt kaikki neuvoteluaseensa. Tämän jälkeen se joutuisi suostumaan ihan kaikkeen eikä saisi vaatia mitään.

      Parempi siis mennä oppositioon kasvamaan ja kasaamaan rivinsä jonkun poliittisen linjan tai jopa aatteen taakse.

      Puolueen vanha aate oli: "Pienen ihmisen puolella. Jokainen on arvokas"

      No kuitenkin juuri tämä "pienen ihmisen puolue" on ottanut hampaisiinsa kaikista heikoimmat, eli erilaiset vähemmistöt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe