Rikollisille erävoitto:

Folio Mulder

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alkuasukas = 0

      Tuo todistaa että kokoomuslaiset ovat rikollisia, ja heidän lähipiirinsä. Miksi muuten poliiseja vähennetään?

      Meidän pihassa oli alkkisnaapureilla bileet, karaoke soi pääsiäisenä keskellä yötä ettei saanut nukuttua. Soitin hätäkeskukseen poliisia hätiin.

      Eivät ehtineet tulla koska oli niin paljon muuta (mamuhässäkkää, nuoria kaahaamassa yms?) meneillään. Kolmesti olen yrittänyt saada poliisia paikalle naapurien riehumisen takia, mutta ei oota saan. Eka kerralla naapuri pahoinpiteli mut kun menin sanomaan. Ei poliisi silloinkaan tullut.

      Ja nyt vielä vähennetään resursseja?? Onko siellä sisäpiiri joka salaa vie poliisin resurssit omiin taskuihin, vaan mistä on kyse??

      • Folio Mulder

        En tiedä, mutta hyvin hämärää hommaa on vähentää poliiseja entisestään vaan.

        Rahan puute ei voi olla syy, koska jälkiseuraus tarkoittaa lisää rahan menoa.


      • SDP vastusti

        ainoana suurena puolueena sitä, että rangaistuksia rikoksista tässä maassa kiristettäisiin. Kokoomus ei vastusta.

        Fakta.


    • .

      Helsingin katuja vartioinee vuosikymmenen sisällä turbaanipäiset siveyspoliisit. Senaatintorilla ruoskitaan ja katkotaan raajoja.

    • dsawearvd

      Poliisien toimintaa pitää vähentää, jotta ns. alemman luokan kansalaiset tekisivät yhä törkeämpiä rikoksia. Näin saadaan palkattua yhä kalliimpia kokoomuslaisia asianajajia ja muita oikeuskäsittelijöitä verovaroin.

      Lisäksi yhteiskunnan kurjistuminen hyödyntää eliittiä, koska kukapa ei haluaisi pois kurjuudesta? Tämän eteen pitää tyytyä yhä surkeampipalkkaisiin töihin, mistä kokoomuslaiset yritysjohtajat hyötyvät kaikista eniten.

      Ei kokoomusta koskaan hyvinvointivaltion luominen ole kiinnostanut. Hyvävelivaltion kylläkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe