Täytyin tänään hengellä, ja henki vaikutti niin, että ylistin pitkään Herraa Jeesusta ja siunasin Israelin maata, valtiota, kansaa, sen rajoja sekä Jerusalemia.
Olen vakuuttunut, että näinä aikoina kristittyjen tulee aina enemmän ja enemmän rukouksessa siunata Israelia ja Jeesusta Kristusta, joka pian tulee takaisin hallitsemaan omassa maassaan uudessa Jerusalemisa.
Siunaa Israelia
Heenokki
1
66
Vastaukset
- meikämuija
Ihmettelen, ettei tähän kukaan vastannut...
No, minä vastaan. Siunataan israelia, se on raamattulllista!
Herra siunatkoon sinua IsraelI ja varjelkoon sinua Israel, Herra valistakoon kasvonsa sinulle Israel ja olkoon sinulle Israel armollinen, Herra kääntäköön kasvonsa sinun puoleesi Israel ja antakoon sinulle Israel rauhan.
Amen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341383
- 1021072
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26973Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308832- 99803
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144614