Kymmenen ihmistä hakkasi miehen

"Noin kymmenhenkinen seurue pahoinpiteli miehen Espoon keskuksessa Alepan pihassa lyömällä ja potkimalla tätä tiistai-iltana.

Tapaus sattui kello 21 jälkeen osoitteessa Kirstintie 19. Uhri kuljetettiin Jorvin sairaalaan saamaan hoitoa.

Poliisi pyytää mahdollisia silminnäkijöitä ottamaan yhteyttä numeroon 071 8738 240".

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/kymmenen_ihmista_hakkasi_yhden_miehen/

Missä hakkaajien tuntomerkit ? Olivatko varmasti ihmisiä ?
10127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vaikka olisin nähnyt niin en kertoisi. Poliitikot ovat luoneet tästä maasta tällaisen kuin se nyt on ja kantakoot vastuunsa. Minä kannan vastuun vain omista asioistani.

Äänestä

pikimustia varjoja tuntomerkit

Äänestä

No, Espoossa hakataan joka päivä ihmisiä. Suomen Chicago.

Äänestä

Espoon keskuksesta kun on kyse, niin ei ole epäilystäkään että rikastatajat ovat olleet asialla. Jos vaikka olet luonnollisesi kaljuuntunut tai kärsit pälvikaljusta, olet vaarassa joutua pahoinpdellyksi rikastajien taholta, vaikka olisit hyysäri.

Onneksi meno Espoossa ei ole niin paha kuin helsingissä. Varsinkaan itä-helsingissä ei valkoinen mies voi iltaisin juuri liikkua.

Äänestä

Itse asun samalla alueella ja minut ryöstettiin pari viikkoa sitten. Ja vielä hyvin lähellä omaa kotiani. Molemmat ulkomaalaistaustaisia. Missään ei enää voi liikkua eikä mitään mukaansa ottaa. Suvelassa pitäisi olla omat palkatut partionsa yötä päivää. Jatkuvasti jotain paskaa. Sinne vaan katsomaan mikä on tilanne ja näkymät noin yleensäkin. Itse liityn alueelta pois muuttaviin alkuperäissuomalaisiin heti kuin vain mahdollista.

Äänestä
  • Kaikkialla joissa rikastuttajat saavat tarpeeksi jalansijaa , niinkuin nyt Espoossakin , saavat varautua siihen että monella kantaväestön edustajalla tulee vielä MUTKA matkaan joutuessaan liikkumaan yksin millä asioilla tahansa !

    Äänestä

Suomeenkin on tulossa ruotsin, saksan, tanskan jne. tapaan lähiöitä, joihin edes poliisi ei uskalla mennä. Toivottavasti uusi hallitus pysäyttää vihdoin hallitsemattoman maahanmuuton, ettei käy kuten em. maissa.

Aivotuontia tarvitaan, mutta roskaväki pysyköön poissa. Kotimaisiakin siivellä elelijöitä on aivan tarpeeksi.

Äänestä

Raukkamaista.

Äänestä

Pikkuisen omituista kun ei kerrota edes ihonväriä. Tuollaista joukkopahoinpitelyä yhtä kohtaan eivät tässä maassa ole nimittäin harrastaneet kuin ulkomaalaistaustaiset.

Afrikan avuttomat yleensä ovat niitä pahimpia ja tekevät tuollaisia henkisesti alkeellisia tekojakin.

Hyysärimediaa ei voi kuin sääliä ! Ovat tuollaisten rikollistenkin puolella, koska ovat ulkomaalaistaustaisia !!!!

Jos valkoisten miesten joukko hyökkäisi (ei mahdollista, koksa sitä brutaaliutta ei ole kuin tuolla afrikassa ja lähi-idässä nykyään) yksinäisen mustan miehen kimppuun, niin siitä tulisi etusivu-uutinen heti !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Espoossa.. kirjoitti:

"Noin kymmenhenkinen seurue pahoinpiteli miehen Espoon keskuksessa Alepan pihassa lyömällä ja potkimalla tätä tiistai-iltana.

Tapaus sattui kello 21 jälkeen osoitteessa Kirstintie 19. Uhri kuljetettiin Jorvin sairaalaan saamaan hoitoa.

Poliisi pyytää mahdollisia silminnäkijöitä ottamaan yhteyttä numeroon 071 8738 240".

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/kymmenen_ihmista_hakkasi_yhden_miehen/

Missä hakkaajien tuntomerkit ? Olivatko varmasti ihmisiä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu