eivät älyä ajoneuvojen tekniikan päälle mitään.
Jätetään kalliit ajoneuvot seisomaan talveksi pakkaseen ja syytetään sitten auton valmistajaa akkujen tyhjenemisestä.
Moniko tavisautoilija tekisi samoin? Vain joku tyhmä, mutta hänkin tajuaisi virheensä, kun joku hänelle pikkuisen selittäisi syitä.
Miksi puolustusministeri ei laita tyrineitä henkilöitä vastuuseen tehtävien laiminlyönneistä? Onhan puolustusvoimilla selkeät ohjeet autojen talvisäilytyksestä.
Kuka/ketkä löivät laimin akkujen yms. kunnon tarkkailun "talvisäilytyksen aikana"?
Onko loppujen lopuksi kyse siitä, että kotimainen auto ei ole NATO-yhteensopiva? Ts. isompien tehtaiden kanssa toimiessa löysää rahaa löytyy herkemmin kaikkeen "oheistoimintaan".
Puolustusvoimien nousukkaat
3
<50
Vastaukset
- SISUa likvidoidaan
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/yritysuutiset/?oid=20110574363
NATO, NATO, NATO-ajoneuvon pitää olla "oikean" merkkinen.
Rahoitetaanko SISU:n mollaaminen esim. MB:n tai BEA:n toimesta?
Länsinaapurimme kuorma-autotehtaakin saattaavat olla osilla... - pyllystä on
Kannattaa MUISTELLA kuka on maan pulustusministeri!!! Siinä on se syy miksi hommat pissii taas kerran. Tämä ulkoistava säästöpossu tilais SISU taksit, jos niitä vaan olis. Sitten JOS soditaan sama jätkä itkis MISSÄ ON AUTOT!!!
Lisäksi tuo "pätevä" ukko vastaa valtion firmoista ja niiden päätöksistä, mitkä on elleet HUONOJA viimevuosina. Osaava mies ihan VÄÄRÄSSÄ hommaassa va olisko VÄÄRÄ mies päättämässä OIKEISTA aisioista!
Varmaan saa kenkää, kun uusi hallitus tulee.
Nii tämä NATO "yhteensopivuus" on vain termi, minkä merkitys on jo unohtunut. Esim HÖRNETIT on olleet NATO yhteensopivia, mutta silti niitä pitää päivättää NATO yhteesopivaksi isolla rahalla. Kuka mahtaa vetää rahaa rajusti omiin taskuihin, kun toisaallaan SÄÄSTETÄÄN ja SULJETAAN intin laitoksia.
Ei sotaa tällalailla voiteta, et ulkostetetaan ja suljetaan!!!! - ihme kauppoja
Mielenkiinto enempi näissä vermeissä:
http://fin.auto24.ee/used/502471
http://www.tekniikkatalous.fi/metalli/article352907.ece
Seli, seli ,seli...
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/armeija-ja-sisu-vaantavat-katta-autojen-kunnosta/art-1288388423102.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574156Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643394Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541771Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251630Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961411Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132910Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235851en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115808Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17773