Rkp:n väitteitä PerusSuomalaisista, ja siitä

R.O.P,,,,,,,,,,,,,,,

että suomenruotsalaiset vertaavat itseään juutalaisiin ja sanovat että perussuomalaiset ovat natseja!

Katsotaampa vähän perussuomalaisia.

Timo Soini pj. kansaned. ,suuri Israelin ja juutalaisten ystävä, samoin Simon Elo PerusS Nuorten pj. , Pentti Oinonen, Leea Mäkipää ja Mika Niikko, kaikki kansanedustajia, tunnustavia kristittyjä ja suuria Israelin ja juutalaisten ystäviä.
Myös Jussi Halla-aholla on komentteja jotka puoltavat Israelia!

Näin perussuomalaisia päättäjiä ei voi millään pahalla tahdollakaan sanoa natseiksi tai äärioikeistolaisiksi, mutta nämä väitteet ovat aivan tarkoituksen hakuista ja perussuomalaisten mustamaalaamista, ja se tapahtuu suurimmaksi osaksi Rkp:n ja suomenruotsalaisten taholta.

2

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RUOTSIN HOLOKAUSTI

      Exhibition confronts Sweden’s Holocaust past

      "A new exhibition in Sweden displays documentary evidence of war-time medical experiments and commerce with the Nazis"

      http://www.ejpress.org/article/4165

    • +´´+´+´+´´+´´+´´+´´

      Kyllä juuri näin on! Itsekin äänestin Perussuomalaisia ja ratkaiseva asia oli Soinin eräässä vaalitentissä ollut komentti jossa hän sanoi olevansa Israelin ystävä ja silloin oma mietintä KrisDemien ja Perssuomalaisten välillä ratkesi, painiskelin siis kumpaa puoluetta äänestäisin ja kun oli mahdollisuus äänestää uskovaa perussuomalaista, niin se teki myös asian paljon helpommaksi, en koskaan äänestäisi rasistista puoluetta ja oma kantani on, että Perussuomalaiset eivät ole rasisinen vaan maltillinen isänmaallinen puolue, joka ajaa ennen kaikkea ensisijaisesti suomalaisten asiaa, kristilliseltä ja demokraattiselta pohjalta. Minusta se että väitetään puolueen tai sen osan olevan äärioikeistolainen on minusta todella loukkaavaa, ne perussuomalaiset ja heidän äänestäjänsä joita olen tavannut, ovat olleet lämpimiä isänmaallisia ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3099
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2951
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      105
      1341
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      135
      1057
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1047
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1037
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      977
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      777
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      763
    Aihe