Pätevänä yleisjohtajana ja rauhallisena keskustalaisena tiesin tilanteiden vaihtuvan, nyt meillä keskustalaisilla on tuhannen taalan paikka ja voidaan lopettaa piiloittelu. Keskustassa on voimaa.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Terveys/1194678422020/artikkeli/transvestismi ja sadomasokismi eivat ole pian enaa tauteja .html?s=k
Keskustalle uusi mahdollisuus!
17
70
Vastaukset
- hullua hommaa.
KIIMA ON KOVA , EI MUUTA KUN PILLISONNI APUUN.
SITTEHÄN SIELLÄ ON KOKO LÖSSI.
On kuin valtion asiat peuhattaisiian ryhmäseksin avulla "kuntoon".!
kanit odottaa kun käteinen nai. - Mäntäkone
Hoh,hoh,hoooooooo punikit ja varsinkin Paloheinän pallero ei ymmärrä transentiitismistä mitään. Uljas sonnimies heittää pari volttia hameen helmat liehuen. Voi tätä onnen päivää!
- Ylil evp
Nyt keskustan rahoitus kuntoon ja ajamaan tätä maaseudulle tärkeää päätöstä Kiviniemen vakaassa johdossa. Vakaana keskustalaisena yleisjohtajana minä näen kokonaisuuden tässäkin asiassa. Kapu ei ymmärrä näistä hommista yhtään mitään, hyvin tyypillistä esikunnassa työskenneille.
- Mäntäkone
Ylil evp kirjoitti:
Nyt keskustan rahoitus kuntoon ja ajamaan tätä maaseudulle tärkeää päätöstä Kiviniemen vakaassa johdossa. Vakaana keskustalaisena yleisjohtajana minä näen kokonaisuuden tässäkin asiassa. Kapu ei ymmärrä näistä hommista yhtään mitään, hyvin tyypillistä esikunnassa työskenneille.
Risusavotassa korkkarit ja hame on vähän hankala, mutta hyvännäköiset.
Hoh,hoh,hooooooooo ei ymmärrä Paloheinän pallero tyylikkyydestä mitään.
Kärkkäisellä annoin Kiviniemelle kättä ja Mari kysyi, että mitä rouvalle kuuluu,
sitten nostin vähän hametta, kyllä maistoi molemmille nauru. - Ylil evp
Mäntäkone kirjoitti:
Risusavotassa korkkarit ja hame on vähän hankala, mutta hyvännäköiset.
Hoh,hoh,hooooooooo ei ymmärrä Paloheinän pallero tyylikkyydestä mitään.
Kärkkäisellä annoin Kiviniemelle kättä ja Mari kysyi, että mitä rouvalle kuuluu,
sitten nostin vähän hametta, kyllä maistoi molemmille nauru.Minä olin viikonloppuna Kalastajatorpalla ja oni jopa ulkolainen mies kävi hakemassa tanssimaan ja säästin drinkeissä pitkän sentin. Yksi yritti jopa kameta huoneeseen, mutta vaimo onnistui häätämään pois. Kapu on niin typerä, että ei tosiaan ymmärrä keskustalaista laajakatseisuutta, naisiakin ymmärtää paremmin, kun pukeutuu välillä korkkareihin ja voi kiukutella myös mukavasti.
- Mäntäkone
Ylil evp kirjoitti:
Minä olin viikonloppuna Kalastajatorpalla ja oni jopa ulkolainen mies kävi hakemassa tanssimaan ja säästin drinkeissä pitkän sentin. Yksi yritti jopa kameta huoneeseen, mutta vaimo onnistui häätämään pois. Kapu on niin typerä, että ei tosiaan ymmärrä keskustalaista laajakatseisuutta, naisiakin ymmärtää paremmin, kun pukeutuu välillä korkkareihin ja voi kiukutella myös mukavasti.
Hoh,hoh,hoooooooo siinä on Paloheinän palleron kaltaiset kikolot ollut ihmeissään. Itse tykkään istuttaa perunoita mekossa, kiva kumarrella ja naapurin ukko tiiraa silmät pitkällä ja kieli ulkona, sen vaimo on mustasukkainen.
- Mai-Lis
Mäntäkone kirjoitti:
Hoh,hoh,hoooooooo siinä on Paloheinän palleron kaltaiset kikolot ollut ihmeissään. Itse tykkään istuttaa perunoita mekossa, kiva kumarrella ja naapurin ukko tiiraa silmät pitkällä ja kieli ulkona, sen vaimo on mustasukkainen.
Kauhean hauska olet mäntäkone, ihan pissa meinaa tulla ja tikahdun nauruun.
Varmaan Paloheinässäkin hirnutaan. - Paloheinä vastaa
Mai-Lis kirjoitti:
Kauhean hauska olet mäntäkone, ihan pissa meinaa tulla ja tikahdun nauruun.
Varmaan Paloheinässäkin hirnutaan.Heh-heh, kyllä täällä Paloheinässäkin on naurettu oikein selkäkeikka-röhönauruja. Olette te kepulaiset hauskaa porukkaa. Maailma olisi paljon synkempi paikka ilman teitä.
Nyt punaa huuleen ja paanalle! - Mäntäkone
Mai-Lis kirjoitti:
Kauhean hauska olet mäntäkone, ihan pissa meinaa tulla ja tikahdun nauruun.
Varmaan Paloheinässäkin hirnutaan.Hirnu ihan rauhassa, ota huomioon, että sinäkin voit nyt pukeutua mieheksi.
Sastan vermeet ja nokian kumpparit jalkaa, a vot olet uljas Sonnimies ja naiset kuolaa sinun perään. Hoh,hoh,hooooooooo Paloheinän pallero ei esikunnassa oppinut maastoutumisen merkitystä. - Mai-Lis
Mäntäkone kirjoitti:
Hirnu ihan rauhassa, ota huomioon, että sinäkin voit nyt pukeutua mieheksi.
Sastan vermeet ja nokian kumpparit jalkaa, a vot olet uljas Sonnimies ja naiset kuolaa sinun perään. Hoh,hoh,hooooooooo Paloheinän pallero ei esikunnassa oppinut maastoutumisen merkitystä.Eikös ne kumpparit niille YK:n lammaspaimenille vai olenko ymmärtänyt väärin?
Jos minä sitten mieheksi alkaisin niin frakki pitäisi olla ja kiiltokengät. - Mäntäkone
Mai-Lis kirjoitti:
Eikös ne kumpparit niille YK:n lammaspaimenille vai olenko ymmärtänyt väärin?
Jos minä sitten mieheksi alkaisin niin frakki pitäisi olla ja kiiltokengät.Ei, ei, ei, oletko tollakko, Paloheinän pallero käytti sotilas-saappaita, ne on nahkaa, joko saapas tai varsikenkä, Kyproksen helteessä kumppareista tulisi kauhea haju. Mutta jos oikeaksi keskustalaiseksi pukeudut, niin silloin hajulla ei ole väliä ja kumpparit on ainoa oikea valinta. Niillä voi mennä Arinaan tansseihin tai sitten pellolle. Kunnon keskustalaiselle lammas on liian pieni, lehmä on poikaa.
- hallitustielle
Keskustapuolueella on näytön paikka! Pettyneenä PS:n äänestäjänä käännän takkini Keskustan puoleen!
Olisin odottanut PS:n voivat järkeistää Suomen kielipolitiikan ja poistavan tuon kaikkien inhoaman PAKKORUOTSIN ja pakolaisten ylettömän hyysäämisen.
Tiedän, että monet ovat pettyneet PS:n pelkuruuteen ottaa vastuu pakollisista asioista, Keskustalla on oiva tilaisuus korvata vaalimenetyksensä ottamalla PS:n ideat käyttöönsä.
MENKÄÄ HALLITUKSEEN - ottakaa neuvotteluissa esiin vapaa kielivalinta eli asteettainen pakkoruotsin poistaminen ja hallitsematon pakolaisten vastaanotto! Oppositiossa olette vain PS:n siivellä!
Kolmen hallitus ilman hurreja ja viheriöitä takaa Keskustan tulevaisuuden jo kuntavaaleihin - uskokaa pois! - Kepu jää oppositioon
Kepu jää oppositioon: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011051213701791_uu.shtml
Näin Kepu voi Minkin johdolla jatkaa ylimielistä räksyttämistä Persujen pikkuvelipuolueena.- Selkäkeikkaa;-))))))
Laaninen kokeili ensimmäisen kerran rehellisyyttä;-))))) "jos vaalien suurinkin häviäjä sinne lähtisi", tosin ei sinne hallitukseen kukaan taida kepuloisia kaivata.
Kiviniemen selitykset on käsittämättömiä ja idioottimaisia, taisi olla kepuloisten onni, että joutuivat oppositioon nyt ja ehkä ymmärtävät vaihtaa puheenjohtajan täysijärkiseen ihmiseen...--- - Ylil evp
Miten se keskusta sitten ajaisi meille maalaisille tärkeitä asiota? Ei keskusta jää oppositioon, vaan vakaana kansanpuolueena menee hallitukseen ja estää kuntaliitokset ja muut järkevät asiat.
- Mäntäkone
Ylil evp kirjoitti:
Miten se keskusta sitten ajaisi meille maalaisille tärkeitä asiota? Ei keskusta jää oppositioon, vaan vakaana kansanpuolueena menee hallitukseen ja estää kuntaliitokset ja muut järkevät asiat.
Hoh,hoh,hoooooooo Paloheinän pallero ei ymmärrä, että kepu pelaa itsensä taitavasti hallitukseen ja saadaan mekot työvaatevähennykselle, myös meillä keskustalaisille miehille.
- Huonosti kävi
Liekö se oppositio mikään hyvä mahdollisuus. Hallitukseen näyttäisi menevän ihan muut kasvot ja Keskustalle ei paikkoja jaeta. Katainen taisi kokea yhteistyön raskaimman kautta, eikä huoli kepua enää mukaan hallitukseen. Puheenjohtajan vaihto ei tuonut kepuun mitään uutta, vaikka olisi pitänyt. Nyt se vahinko näkyy hallituksen ulkopuolelle jäämisenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574156Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643394Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541771Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251630Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961411Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132910Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235851en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115808Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17773