RKP odottaa jo kieli pitkällä Audin takapenkkiä.

Kaikki passaa kunhan pakkoruotsia ei höllennetä.
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vakava kysymys: Voisiko RKP:n sisällä uhia jonkinlainen äärioikeistolainen klikki?

Äänestä

Urpilainen petti Bernsteinin opetuslapsena äänestäjänsä. Nooh mitäs uutta tuossa nyt on. Siitä syystähän Ruben Stiller ja Jörn Donnerkin ovat "sosialidemokraatteja".

Äänestä
  • Hyökkäys on paras puolustus. Jutta syytti heti takin käännön jälkeen Soinia!

    Äänestä

  • Jep. kirjoitti:

    Hyökkäys on paras puolustus. Jutta syytti heti takin käännön jälkeen Soinia!

    Toivottavasti rouva Urpilainen muistaa että myös SDP:ssä on radikaaleja jotka osaavat vastustaa mielivaltaista puolujohtoa kuten vuonna 1918 nähtiin. Kyllä Väinö Tanner nyt kääntyy haudassaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


8520 kirjoitti:

Kaikki passaa kunhan pakkoruotsia ei höllennetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu