"Uusi todistaja kertoi Lyly Rajalan yrittäneen kuvata hänen sääriään"
Johonkin on vedettävä raja.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Uusi todistaja kertoi Lyly Rajalan yrittäneen kuvata hänen sääriään/1135266115790?ref=tf_iHSuutisboksi_p1
Johonkin on vedettävä raja.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Uusi todistaja kertoi Lyly Rajalan yrittäneen kuvata hänen sääriään/1135266115790?ref=tf_iHSuutisboksi_p1
Vastaukset 6
Vanhimmat
Järeet todisteet ja reilu peli
-------------------------------------
"Perjantaina kuultiin puolustuksen kutsumana todistajana myös entistä kansanedustajaa Jyrki Kasvia (vihr). Hän kertoi kuulleensa kahdelta naiselta, että Rajala on häirinnyt heitä seksuaalisesti.
Kasvi kieltäytyi kertomasta, millaista häirintä oli naisten mukaan ollut, jotta heidän henkilöytensä eivät paljastu.
Helsingin hovioikeus on aiemmin ratkaissut, että Kasvi voi jättää paljastamatta heidän nimensä lähdesuojan nimissä.
Oikeudenkäynnin pääkäsittely päättyy tänään perjantaina."
Tuo lähdesuoja on kyllä oivat tapa pikkasen tukistaa. Kohta varmaan todistukseksi riittää hevosmiesten tietotoimisto.
Lyly on yleisesti tunnettu härskistä ja päällekäyvästä käyttäytymisestään. Olen itsekin ollut todistamassqa tuollaista käytöstä ihan omin silmin!
Tuleekin eittämättä mieleen, että haluaako joku taho nyt rangaista Lylyä huonosta käytöksestä. Kun se ei kuitenkaan ole laitonta, otetaan aseeksi tämä todella hämärääkin hämärämppi ja erittäin joustava "seksuaalinen ahdistelu".
Sopii hyvin tilanteeseen jossa ilmoittaja pysyy nimettömänä, eikä halua edes kertoa tarkemmin, mitä on tapahtunut.
Olisi mielenkiintoista nähdä sen neitosen ilmeet kun hän kertoisi kameroiden edessä, kuinka Lyly ahnaasti suuntasi katseensa hänen rintavarustukseen ymv. Ei taida ihan helposti löytyä sellaista ihmistä, joka tuohon lähtisi.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Lyly_Rajala
Jostain syystä on miehiä, jotka eivät käsitä, ettei heidän huomionsa tai lähentelynsä ole naisista toivottavaa eikä mielekästä.
Tälle ryhmälle on saatava rajoja esimerkein siihen tapaus Lyly Rajala on napakymmpi.
Jostain syystä tuollainen puskista huutelu on halpamaista mustamaalausta ja erittäin raukkamaista sellaista.
LYLYLTÄ KILLUTTIMET VALTIOLLE, kiitos!