Koska joudumme Euroopan keskuspankin alaisena euro-maana tukemaan Portugalia, tehkäämme se lähettämällä sinne todella tehokasta apua. Läghetettän miljardieneruojen sijasta sinne nämä super-rikastuttavat työmyyrät ja superhuippuosaajat maastamme.
Koetetaan itse sitten täällä Suomessa pärjätä, mutta tärkeintähän on tukea hädässä olevaa euronaapuriamme Portugalia.
Koetetaan itse sitten täällä Suomessa pärjätä, mutta tärkeintähän on tukea hädässä olevaa euronaapuriamme Portugalia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä minustakin Suomi voisi vallan hyvin luopua tuosta somalirikkaudesta.
Todella hyvä idea, silloin olisi ne sota-aikaiset sardiinitkin maksettu.
sardiininrehuksi sompanssit,,,,....
Kannatetaan lämpimästi. Eihän Portukalin teollisuus pyöri ellei tekeviä käsiä riitä.
Veronmaksajat lisääntyy ja sitä kautta talous kehenee rajusti.
Ihana ehdotus, kannatan lämpimästi. Me emme somaleita kaipaa.
Lähettäkää meidät sinne missä tarvitaan TOSI miehiä!
Me olemme käytettävissänne yötäpäivää! Isänmaan puolesta!
Soittakaa Tampereelle kun haluatte actionia!
Meille on kyllä vaikeata jättää tämä meille niin rakas isänmaa, jossa mesi valu puista ja taikaseinät aukeilevat käskystämme, mutta MEIHIN voitte luottaa:
http://tinyurl.com/4clmlfp
Täällä farkkuklaani Tampereelta, ja se Jussuf (se mamumpi)
Kiitos Suomi ja Suomalaiset avuliaisuudestanne ja kansalaisuudestamme.
Me tulemme edustamaan teitä ja Pwessa Tarlwjaa koko loppuelämämme!
joo ruoka-apua somput lihapurkkiin,,,,....
Olisivat somalit portugalille kultaakin kalliimpaa. Portugalillahan on vain 14 miljardin kultavaranto takataskussa käyttämättä.
Euron juusto, WAUU!!