Tuki Portugalille somaleina

Koska joudumme Euroopan keskuspankin alaisena euro-maana tukemaan Portugalia, tehkäämme se lähettämällä sinne todella tehokasta apua. Läghetettän miljardieneruojen sijasta sinne nämä super-rikastuttavat työmyyrät ja superhuippuosaajat maastamme.

Koetetaan itse sitten täällä Suomessa pärjätä, mutta tärkeintähän on tukea hädässä olevaa euronaapuriamme Portugalia.
988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä minustakin Suomi voisi vallan hyvin luopua tuosta somalirikkaudesta.

Äänestä

Todella hyvä idea, silloin olisi ne sota-aikaiset sardiinitkin maksettu.

Äänestä
  • sardiininrehuksi sompanssit,,,,....

    Äänestä

Kannatetaan lämpimästi. Eihän Portukalin teollisuus pyöri ellei tekeviä käsiä riitä.

Veronmaksajat lisääntyy ja sitä kautta talous kehenee rajusti.

Äänestä

Ihana ehdotus, kannatan lämpimästi. Me emme somaleita kaipaa.

Äänestä

Lähettäkää meidät sinne missä tarvitaan TOSI miehiä!

Me olemme käytettävissänne yötäpäivää! Isänmaan puolesta!

Soittakaa Tampereelle kun haluatte actionia!

Meille on kyllä vaikeata jättää tämä meille niin rakas isänmaa, jossa mesi valu puista ja taikaseinät aukeilevat käskystämme, mutta MEIHIN voitte luottaa:

http://tinyurl.com/4clmlfp

Täällä farkkuklaani Tampereelta, ja se Jussuf (se mamumpi)


Kiitos Suomi ja Suomalaiset avuliaisuudestanne ja kansalaisuudestamme.

Me tulemme edustamaan teitä ja Pwessa Tarlwjaa koko loppuelämämme!

Äänestä

joo ruoka-apua somput lihapurkkiin,,,,....

Äänestä

Olisivat somalit portugalille kultaakin kalliimpaa. Portugalillahan on vain 14 miljardin kultavaranto takataskussa käyttämättä.

Äänestä

Euron juusto, WAUU!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ja mamuina. kirjoitti:

Koska joudumme Euroopan keskuspankin alaisena euro-maana tukemaan Portugalia, tehkäämme se lähettämällä sinne todella tehokasta apua. Läghetettän miljardieneruojen sijasta sinne nämä super-rikastuttavat työmyyrät ja superhuippuosaajat maastamme.

Koetetaan itse sitten täällä Suomessa pärjätä, mutta tärkeintähän on tukea hädässä olevaa euronaapuriamme Portugalia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu