Senaatintori sunnuntaina

Onko jollain varmaa tietoa, että tuleeko Senaatintorille isot screenit sunnuntaina, mistä finaalia voisi katsoa?

18

899

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pultavan henki

      Ja venäläiset mukaan kannattamaan voittoa hurreista.
      Yhdessä lyömme hurrit!

      Pultavan henki päälle.

    • Ei tarvita venäläisiä, mielummin ottasin tsekkiläiset mukaan. Mutta ei sinne tarvita ketään rajojen takaa tänne.

      MUTTA NYT VASTAUKSIA KYSYMYKSEEN!

      • jymidf

        Olisi itsekkin kiva tietää tuleeko screeniä vai ei.... jos ei niin jää harmittamaan kun ei Suomen kultajuhlia nää isolta ruudulta kansan hurratessa ;)


    • Mä haluaisin kokea sen tunnelman mikä siellä torilla ois, ois mahtava kattoa tuhansien ihmisten kanssa Ruotsi-Suomi finaalia!

    • janiiiiiii34245

      puhetta nyt!~tuleeko screeniä

    • Liikkuu sellasia huhuja, että Rautatietorille ois tulossa screenit, en sitte tiiä pitääkö paikkansa..?

    • NoraMi

      oon yrittäny kans katsella että tuleeko mihinkään. Mutta ainakaan Helsingin sivuilla ei lue mitään. Heti tieto levittämään jos tulee jotai varmaa tietoon!!

    • Niinpä! On se nyt kumma, ku missään ei kerrota mitään, saakeli!

    • jukkatyttö

      - Ei ole minun käsittääkseeni ainakaan Suomen Jääkiekkoliiton puolelta järjestetty mitään tapahtumaa, sanoo liiton tiedottaja Jukka Raittila.

    • Joo, mutta jos joku yksityinen taho ois järkänny jotain.

    • ode-

      Futiksen MM-finaalikatsomonhan järkkäsi Rautatientorille muistaakseni yksityinen taho, mutta siitä tuli tieto jo hyvissä ajoin kyllä. Pahalta näyttää.

    • Niinpä. Tosin joku sanoi tuolla, että vuonna 2007 tietoa screenistä tuli 13 aikoihin finaalipäivänä ja eiös silloin ottelu alkanut jo klo 19?

      Joten vielä on toivoa!

    • crk

      Superkiekkoilta Vanhalla sunnuntaina! Fiilis nousee kattokruunuihin, kun juhlasalissa heittäydytään unelmafinaalin tunnelmaan. Iso screeni, Antero, Leijonat ja Tre Kronor - tule mukaan aitiopaikalle! Ovet aukeavat klo 17.

    • Joo ikä ei riitä sitten mihinkään baareihin.

    • ode-

      Eipä kyllä kiinnosta ahtautua mihinkään tupaten täynnä olevaan kuppilaan juomaan ylihintaista olutta. Ulkoilmakatsomo sen olla pitää. Pidetään vielä sormia ristissä asian suhteen.

    • Niinpä!
      Toivotaan, että Koff järjestäis screenin torille! VIELÄ ON TOIVOA!

    • Blondi S.Kakonen

      Uusi uskonto on syntynyt. Juutalaisuudesta ja islamilaisuudesta poiketen me sallimme sianlihan etenkin 15% pehmeää rasvaa sisältävän rypsiporsaan hekumallisen nautinnan.

      Uskonnollinen johtajamme Blondi S.Kakonen on ottanut jopa kuninkaallisista mallia ja käyttää puhuessaan itsestään ja esittäessään mielipiteitään samaa me-muotoa kuten Michael Schumacher ensimmäisenä urheilijana maailmassa, joten voidaan yleisesti olettaa lahkomme menestyvän myös kansainvälisesti.

      Lahkomme nimi on protestanteista erilaistuaksemme prosenttitantat.

      Me prosenttitantat uskomme 15 prosenttiin. Millään muilla ja varsinkaan muiden esittämillä argumenteilla ei ole väliä, koska uskomme 15 %:iin.

      12.5.2011 alkaen myös 40% vähennettynä 1/3-osalla on 15 %, samoinkuin jo aiemmin 38% miinus 33% tekee siis 15%.
      15-prosentilla on merkittävä kansanterveydellinen merkitys ja se on erittäin merkittävää, koska 15% osoittaa kovien rasvojen muuttuvan pehmeiksi rasvoiksi. 15 prosenttia on huomattava muutos.

      Niissä tapauksissa, joissa on mukana broileria asiaa ei ole aivan niin helppo laskea eli voi tulla laskuvirheitä, mutta silti lopputulos on 15 %, koska hengellinen johtajamme Blondi S.Kakonen on vakuuttunut 15-prosentista.

      Ne, jotka väittävät, ettei hengellinen johtajamme ymmärrä prosenttiosuuksien ja prosenttiyksiköiden välistä eroa ja että hän jästipää sekä että hän ei ylipäätään olisi matemaattisesti tai muutoinkaan lahjakas ovat väärässä, koska 15% on aina 15 prosenttia.

      Kun olemme päässeet viranomaisten kanssa yksimielisyyteen 15%:n huomattavasta muutoksesta, meidän ei tarvitse muuttaa tätä ensimmäisenä maailmassa kehittämäämme innovatiivistä lahkoajattelua. Uskomme varsinkin suomalaisten virkamiesnaisten ja muiden edunvalvojien liittyvän 15-prosentin uskovaisiin. 15% on vakuuttava väite myös ilman tieteellistä näyttöä, koska se ei perustu vanhaan kaavoihin kangistuneeseen matematiikkaan vaan "liikesalaisuuteen". Kansainvälisesti käytämme ilmaisua "commercial secret" mikä on omiaan hämmentämään suomalaisia, moukkamaisia viranhaltijoita, jotka eivät vielä ole tajunneet 15% huomattavaa eroa.

      Liity sinäkin prosenttitanttojen kirjavaan joukkoomme ja nauti 15 prosentista. Elämäsi helpottuu, kun ei tarvitse enää turhaan vaivata päätään muilla asioilla. Me ainakin olemme kaikki nyt todella vähintäinkin 15 prosenttia.

      Ota rohkeasti yhteys minuun, siis meihin, niin selitämme yksityiskohtaisesti sinulle 15%.

      Rypsiporsasmaisesti
      Me itse
      Blondi S.Kakonen
      Prosenttitantat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe