Kumma kun lehdet hehkuttavat jos tummaihoinen saa pataansa mutta jos valkoihoinen raiskataan,hakataan, ryöstetään tai tapetaan niin tekijän kansallisuudesta ei kyllä hiiskuta sanallakaan. Huvittavinta on oleellisten tuntomerkkien kertomatta jättäminen kuten tummaihoinen. Ainoa mitä kerrotaan että puhuivat englantia.
Mitä tämä on muuta kuin rasismia .
Mitä tämä on muuta kuin rasismia .
Vastaukset 2
Vanhimmat
Seksuaalirikos Tampereella
14.05.2011
14.5.2011 klo. 01.00 aikaan otettiin nuori nainen pakettiauton kyytiin Tampereen keskustassa, mahdollisesti Sokoksen lähistöllä. Auton merkki ja väri eivät ole toistaiseksi tiedossa. Autossa oli kuitenkin takana ikkunalliset pariovet. Tytön oli kadulta ottanut kyytiin mustaihoinen mies. Tyttö oli työnnetty tavaratilaan, jossa oli ollut toinen mustaihoinen mies. Myös kuljettaja oli ollut mustaihoinen. autossa oli siis kolme mustaihoista miestä.
Autolla tyttö oli viety Linnainmaan Citymarketin p-alueelle, jossa tytölle oli tehty seksuaalista väkivaltaa. Poliisi pyytää havaintoja auton ja miesten liikkeistä Tampereen keskustassa sekä myöhemmin Linnainmaan Citymarketin lähistöllä.
Tapahtumaan liittyvät havainnut pyydetään poliisin numeroihin 050-4561416 tai 050-3954149
http://www.poliisi.fi/poliisi/pirkanmaa/home.nsf/PFBD/47F0094E14C3D6D8C2257890004361E8
odottaa, vilkaisehan kirjoittajan facebookia, siellä se on mulattinsa kera, eli me elätämme sen seksilelua ja apinanpentua.