Apollonius Tyanan oli syntynyt noin 0 vuonna. Jeesus on todrnnäköisesti syntynut vuonna 4 Anna Domini .
Löydettyjen kirjoitusten mukaan Apollonius on tehnyt suurempia parannustöitä, mitä Jeesus lienee koskaan tehnyt. Jeesuksen suuri kuuluisuus piilee hänen vapaehtoisuuteensa kuolla ristillä Rikollisena Apollonius oli Filosofina rauhan omainen ja hän pääsi jopa hallitusportaiden eteen. Hänä syytettiin valtion petoksesta, kuitenkin hän puhdistiitsensä. Keisari Nero oli olut hyvin uhkaileva häntä kohtaan. Todistettuaan syyttömättömyytensä hän katosi kaikkien ihmeeksi oikeus salista tyhjään ilmaan.
Pyhät kirkolliset vallassa olevat kirkon miehet ovat koettaneet hävittää jopa kaiken hänen muistonsakin, kuitenkin Kuninkaalliset kirjastot ovat saaneen säilytettyä hänestä aivan riittäviä todisteita, että hän on todella elänyt.
Jeesukseta ovat Hellenistit kirjoittaneet evankeliumit. 53-45 vuotta viimeisten Apostolien teloitusten jälkeen. Kirjoittajat vain mainitsivat tunnetuimmat Apostolit kirjoittajiksi. Tämäkin tieto on kansalta pimitetty?
Piiloiteltuja asioita Kristityiltä?
1
<50
Vastaukset
Sairaan mielikuvituksesi tuottamaan viestiisi en osaa ottaa kantaa, kun ei siitä käy esiin, mitä yrität sanoa. Mutta otsikossasi vihjailet, että kristityt salaavat maailmalta asioita. Salaisuuksia toki on, hengellisiä, mutta minkäs me kristityt sille voimme, että Jumala ei salaisuuksiaan ilmoita kevytmielisille sydämille.
Sekä vanhassa ettå uudessa testamentissa todetaan, että Jumala armahtaa ketä armahtaa.
Luuk. 10:21
Sillä hetkellä hän riemuitsi Pyhässä Hengessä ja sanoi: "Minä ylistän sinua, Isä, taivaan ja maan Herra, että olet salannut nämä viisailta ja ymmärtäväisiltä ja ilmoittanut ne lapsenmielisille. Niin, Isä, sillä näin on sinulle hyväksi näkynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770