Hallitusneuvotteluista kauhea farssi.

SDP hädissään ja pyytää vasureita apuun vaikka vasurit äänesti ei portugalipaketille. Timo Soini oli kaukaa viisas ja älysi poistua oppositioon ajoissa. Nyt rupean kohta nauramaan oikein olan takaa tätä Suomen politiikkaa tämä ei ole koskaan ollut yhtä huvittavaa. Toivottavasti vasurit ei mene SDP:n vipuun. PERUSSUOMALAISET AINOAT JOILLA RYHTIÄ TÄSSÄ SOTKUSSA.
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä ryhtiä on siinä, että haukutaan muita eikä kantti kestä mennä muuttamaan asioita?

Äänestä
  • Miten Soini olisi voinut mennä hallitukseen kun hänen ehtosa portugali-EU asioista oli se mikä oli. Olisi haukuttu takinkääntäjien kuninkaaksi. Nyt kun ei mennyt haukutaan vastuunpakoilijaksi. Mies on sanojensa mittainen. Muut puolueet sen sijaan ei enää tiedä oliko heillä takkia lainkaan kun on kääntyilystä mennyt riekaleiksi. Eikä Soini ole haukkunut ketään, en ainakaan minä ole sellaista lukenut. Ainut mitä tekee on ilkikurinen pikku virnuilu koko tälle poskettomalle rypemiselle tässä hallitusasiassa.

    Äänestä

"Timo Soini oli kaukaa viisas ja älysi poistua oppositioon ajoissa"

Jostain syystä Soini kyllä hehkutti hallitukseenmenoa, mutta kyllähän suurin ongelma on kokoajan ollut silmiemme edessä: Persuista ole ministereiksi tai hallituspuolueeksi.

Siksi kaikilla oiikeilla puolueilla on nyt entistäkin suurempi työ saada hallitus kasaan. Missä PS siellä ongelmia!

Äänestä

Eipä mene kepu hallitukseen tai jos tukiaisia tulee taas lisää? Vasemmistoliitton Arhinmäki mekkaloi vappuna Soinin takinkäännöstä, joka ei toteutunut. Vaan Paavon pompan napit saattavat lentää vielä kauas?

Äänestä

Soini on sitten se ainut selkärankainen poliitikko.
SDP kuvittelee, etteivät ihmiset tajua, miilaista sumutuspeliä tuo demarien mukasaamat EU-vaatimukset ovat.

Narraavat kansaa yhdessä Kataisen kanssa, että saivat oikein omia vaatimuksiaan läpi EU-rahoitukseen.
Kattia kanssa, tuista on sovittu viimeistä lauseketta myöden - demujen lausekkeet jäävät lisälehtien vessapaperiksi - niitä ei todellakaan noteerata millään tavoin virallisesti, hyi perkele mitä juonittelua!

Vihreät limanuljaskat asettavat myös ehtoja hallitukselle, vaikka ovat valmiina menemään hallitukseen kuin hallitukseen omien henkilökohtaisten ahneiden vallanhalujensa tyydyttämiseksi.
Hurreista ei voi mitään sanoa muuten kuin HAMPAAT IRVESSÄ! Sanoo niistä mukasuomalaisista sitten mitä tahansa
.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JIPPII PS kirjoitti:

SDP hädissään ja pyytää vasureita apuun vaikka vasurit äänesti ei portugalipaketille. Timo Soini oli kaukaa viisas ja älysi poistua oppositioon ajoissa. Nyt rupean kohta nauramaan oikein olan takaa tätä Suomen politiikkaa tämä ei ole koskaan ollut yhtä huvittavaa. Toivottavasti vasurit ei mene SDP:n vipuun. PERUSSUOMALAISET AINOAT JOILLA RYHTIÄ TÄSSÄ SOTKUSSA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu