Mertaranta

leijonatrules!!

Ensin alkuun haluan sanoa, että MAHTAVAA LEIJONAT!!!! ...mutta kysyn vaan, kuka voi ikinä korvata Antero Mertarannan kotikatsomoiden tunnelman nostattajana?

5

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • penteletto

      Siihen on vaikea vastata.
      Vielä vaikeammaksi menee, kun ottaa huomioon vuoden 2012 euroviisut, jotka Suomi voittaa Mertarannan kappaleella:
      " TAIVAS VARJELE MITÄ SIELTÄ TULEE - TAIVAS VARJELE MITÄ SIELTÄ TULEE- TAIVAS VARJELE MITÄ SIELTÄ TULEE - SIELTÄ TULEE MAAALI - SIELTÄ TULEE MAAALI - SIELTÄ TULEE MAAA LI ..."
      Melodia on valmis, kun kuuntelee radiosta. Se on valmis biisi, tarttuva kuin tauti.
      Ensi vuoden maailman mestaruuden kanssa se tekee ruotsalaiset niin sairaIksi, etteivät tule toipumaan siitä vuosikymmeniin. Sekin on vakieasti korvattavissa.Tämä kaikki Mertarannan huikeaa saavutusta!
      KIITOS MIKAEL GRANLUND

    • Anteron korvaaja
    • eikö enää kiekkoa

      Kyllä loppuu siihen oma kiekon seuraaminen, ei vain pysty kuuntelemaan muita selostajia.
      Mertaranta tuo sitä tunnelmaa todellakin huumorilla höystettynä.

    • erkkiiii

      ottaa nii päähän koko mtv3 kun tarvii mennä pilaan kisat, jos ei mertaranta selosta niin jää kisat katsomatta ja poistan mtv3 kanavan teeveestäni

    • kexM

      Hyvä että vaihtuisi selostaja !

      Kuka enää jaksaa näitä: " kuin entisen neidon ajatus" - fraaseja !!!

      Jos jääkiekkofanin elämykset ovat yhdestä selostajasta kiinni, niin jopa kapeella pohjalla mennään!!

      Itse peli se on tärkein; muut puitteet ovat sekundäärisiä juttuja !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe