Koiria on paljon, joten Järvenpää ja lähikunnat saisivat lisää tuloja koirista. Kenneleitä pidetään ihan tavallisissa kerrostalohuoneistoissa ja pentuja teetetään tuttavakoirien kanssa. Kolmekin poikuetta vuodessa tekee melkoisen summan harmaata tuloa yhteen talouteen. Monesti kennelinpitäjät ovat hieman vähätuloisempia, jolloin he saavat pimeää tuloa useita tuhansia euroja vuodessa.
Jos teettää esimerkiksi 21 pentua vuodessa ja saa yhdestä pennusta 1200 Euroa, niin mitä se tekee vuodessa. 21 kerrotaan 1200 Eurolla on...........kuka osaa laskea?
Jos teettää esimerkiksi 21 pentua vuodessa ja saa yhdestä pennusta 1200 Euroa, niin mitä se tekee vuodessa. 21 kerrotaan 1200 Eurolla on...........kuka osaa laskea?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Täysin samaa mieltä! Edesvastuuttomille "myydään" pilkkahintaan loput pennut, jotka ei ole menneet "normaalihintaan". Ei vaivauduta katsomaan, millaiselle sadistille annetaan. Eläinrääkkäystapauksista on kuulunut tuttujen kautta.. PENTUTEHTAILU LUVAN VARAISEKSI, PAKOLLISET MÄÄRÄAIKAISKONTROLLIT, jotka tehtailijat itse maksavat, yksiselitteiset faktat verottajalle!