http://www.iltasanomat.fi/mmkiekko/leijonien-juhlinnasta-rajua-kritiikkia/art-1288389828642.html
Itsekin hieman katsoin kuvia joissa pelaajat heiluivat kaljapullot kädessä. Ehkä tuollaisen juhlimisen voisi säästää myöhempään iltaan. Ovat kuitenkin monen pienen pojan esikuvia.
Humalaista juhlimista leijonilla
16
80
Vastaukset
- vitun valittajat
juu ensi kerralla juodaan vaan limpparia ja syödään sipsejä neljän seinän sisällä vitun moraalinvartijat.
- vitun idiootit
"juu ensi kerralla juodaan vaan limpparia ja syödään sipsejä neljän seinän sisällä vitun moraalinvartijat. "
Niin ja tästähän ei taas ollut kyse.
Ei jaksa vaivautua edes selittämään kun ei tajua niin ei tajua. - juhlia pitää
vitun idiootit kirjoitti:
"juu ensi kerralla juodaan vaan limpparia ja syödään sipsejä neljän seinän sisällä vitun moraalinvartijat. "
Niin ja tästähän ei taas ollut kyse.
Ei jaksa vaivautua edes selittämään kun ei tajua niin ei tajua.7 uutisissa teidän kaltaiset moraalinvartiat leimattiin kukkahattutädeiksi ja hyvä niin.
- X
Maailma olisi muuten parempi paikka ilman esikuvia... Mutta ihminen on jokseenkin yksinkertainen laumaeläin. Useimmat meistä eivät pysty elämään ilman esikuvia tai johtajia.
- paluu arkeen nyt
Eiköhän niille Leijonille voisi suoda ton juhlinnan, tekivät ison työn. Annetaan moralisointien olla ja parannellaan vaan niitä omia käyttäytymishäiriöitämme, vaikka moisella arvostelulla pönkittelemmekin omaa egoa, mutta tehdään se tästä eteenpäin ihan iteksemme, syyttelemättä muita.
- Sun päiväs meni
Sikahumalassahan niistä suurin osa oli. Joukkueenjohto oli myös syvässä humalatilassa. Heidän tehtävänsä olisi ollut pitää joukkue esiintymiskunnossa perhejuhlassa, mutta eivät oman humalatilansa johdosta siihen kyenneet.
Edustustilaisuudessa esiintyminen oli näiden ylipalkattujen pellejen työtä. Eivätkö nämä tajunneet, ettei änkyräkännissä olla töissä? Joukkkueen kykenemätön johto olisi potkittava pois.
Lapsien eteen, jotka ihailevat näitä kiekkoilijoita, ei tulla tuollaisessa kunnossa!
Uskomatonta ettei pystytä olemaan sen verran ryyppäämättä, että hoidettaisiin kunnialla edustustilaisuus!
Presidentti tuotiin täysin sopimattomasti vielä ikäänkuin hyväksymään näiden nuorisoidolien örvellys.- Jjeeves
Lapset ovat usein käytännöllisiä.
"Kuinka setä pystyy luistelemaan ja tekemään maaleja, kun ei pysy edes jaloillaan kengät jalassa?"-
Ihan kaikkien lasten vanhemmat ja tuttava-aikuiset eivät juopottele. "Sairaan" urheilijan näkeminen voi ihmetyttää ja säälittää lasta - ja aikuistakin.
Ei enää tällaisia näytöksiä. Tai sitten kaikki yhteiskunnan tuki aikuisten kilpaurheilulle kaikkine hornetteineen lopetettava.
- kaupparatsut
Hartwall lanseeraa sopivasti koulujen päätösjuhliin nautittaviksi Juti, Nupe, Kale ja Mikke sidukat ja oluet...markkinavoimat tässä nääs jyllää urheilun avustuksella
- Näin se on
Suomen jääkiekkojoukkue voitti MM:n, mutta käyttäytyä se joukko ei osaa.
- ..........
"Lapsien eteen, jotka ihailevat näitä kiekkoilijoita, ei tulla tuollaisessa kunnossa!
Uskomatonta ettei pystytä olemaan sen verran ryyppäämättä, että hoidettaisiin kunnialla edustustilaisuus!
Presidentti tuotiin täysin sopimattomasti vielä ikäänkuin hyväksymään näiden nuorisoidolien örvellys. "
Sinun itkusi ja ulinasi ei kiinnosta PASKAN VERTAA!!
Lapsien eteen......lässyn lässyn...itkua ja kauheaaaaa
Presidentin eteen...lässyn lässyn..itkua
Voi vittu mitä talipäitä täällä sikiää! - kääkät hiljaa
Nyt niitä kukkahattuja hieman löysemmälle. Jos haluatte kasvattaa ne omat pirjopetterinne pumpulissa, niin kieltäkää television katsominen ja julkisilla paikoilla liikkuminen, vetäkää verhot ikkunaan ja antakaa kansan juhlia. Jos teidän lapsenne ovat niin typeriä etteivät ymmärrä, että 90% leijonien ajasta lienee raskasta työtä joka oikeuttaa yhden illan juhlinnan, niin onnea vaan elämään. Motivoikaa te omanne liikkumaan toteamalla, että MM-voitto kuitataan toteamalla, että "kylläpäs oli sangen miellyttävä tapahtuma, juon tässä lasillisen ravitsevaa viinimarjamehua ja panen yöpuulle seitsemän uutisten jälkeen" ;) Lopetetaan ihmeessä yhteiskunnan tuki urheilulle kuten joku neropatti ehdotti, ja annetaan nykyajan alaikäisten mäkkiläskien hautautua videopeleineen sohvalle. Jääkiekko pyörii sponsorirahoilla, ja kiekkoilijat saavat keskittyä työhönsä urheiluun ja viettää vapaa-aikaansa niin kuin haluavat. Edustustehtävät voidaan jättää niille joille ne oikeasti kuuluvat eli lasten vanhemmille ja pikkukakkosen Ransulle. Kiekkoilijoilla ei ole mitään velvollisuuksia kenenkään lapsia kohtaan.
- Joopa joo
Että "yhden illan juhlinnan"? Älä nyt viitti. Sama touhu viinan kanssa käynnistyy joka helvetin pienten ja suurten kisojen jälkeen.
Iso osa kansasta tekee 90% ajasta helvetin kovaa duunia, muttei huuhdo päätään sen jälkeen viinalla pimeäksi. Rajat on rajat.
Jos kannatat tätä "vintti pimeäksi matsin päätteeksi" ja "ilman kaatokänniä ei voi irrotella"-perinnettä älä ihmeessä ainakaan esitä täällä lasten kasvatuksesta mielipiteitä.
Kiekkoilijat ovat suomalaisina edustamassa Suomea, joten tottavie miehillä on vastuuta tekemisistään julkisuudessa.
Nyrkkisääntö on, että kotonansa voi jokainen edustustason kiekkoilija vaikka pukeutua sukkahousuihin ja naida umpikännissä koiraa jos huvittaa, mutta ei julkisuudessa. - 14
Ei riitä että koko pelaajisto on kännissä, vielä koko valmennusjohtokin on ympäripäissään. Heh.
- PlöröMörö
En ole koskaan käynyt jääkiekko-ottelussa. En katsonut edes televisiosta yhtään mm-ottelua. Olen silti elämääni tyytyväinen. Minun puolestani nämä tappelijat saavat riehua niinkuin lystäävät. En ole heidän sivistymättöästä lajistaan kiinnostunut. Koko homma edistää vain juopottelua ja väkivaltaisuutta. Halveksin koko sakkia.
- voi taivas mikä..
JUMALAUTA, VÄÄRIN JUHLITTU. kansa vaihtoon
- juoppoja
koko Suomen joukkue!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181