Minä en tiedä, mikä mies on tämä itseään Vihreiden kannattajaksi kutsuva herra Pekka Siikala Orimattilasta, onko peräti kunnallispoliitikko, mutta hänen bloginsa Uudessa Suomessa herättävät närää, sillä hän on kiihkomielinen isänmaallisuuden vastustaja:
"Hornetit ottavat vastaan kansalliskiihkoisia kansallissankareita, joista osa on pudota lentokoneesta jo ennen koneen laskeutumista. Kun maahan on päästy, niin suistutaan turvalleen punaiselle matolle. Eivät tuommoiset örveltäjät punaista mattoa ansaitse. Poliisikyydin suoraan putkaan olisi moni sankari tarvinnut.
Sitten juhlitaan torilla. Oikein presidentti paikalla, tuomassa tervehdystä lapsilta. Joukkueen muodottamaksi turvonnut johtaja - toivottavasti entinen - on kateissa. Sankarit halaavat presidenttiä parhaaseen kulmakapakan `älä tykkää pahaa´- tyyliin."
http://siikala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/73355-mitalit-pois-orveltavilta-sikailijoilta
Tiukkaa kritiikkiä herra Siikalasta:
http://marmesrob.puheenvuoro.uusisuomi.fi/39732-pekka-siikala-uuden-suomen-erityisessa-suojeluksessa
Vihreä: "Mitalit pois sikakiekkoilijoilta!"
26
205
Vastaukset
- Kotikisoissa
kultamitalin hankkivat meidän kunniakansalaisemme.....
Siinä saavat olla tuomarit tarkkoina, ettei pelaajamme varasta kiekkoja, alahuuliinsa. - Tukki silmissään.
Lopettakoot ns."vihreät" kaiksnaamaset maailman saastuttajat ensiksi sen villielukoiden pannoittamisen, joka on täysin luonnon vastaista.
Ja tulkoot sitten vasta moralisoimaan muita, saatanan kaksnaamaset tekopyhät!!- Mitä on
villielukkojen pannoittaminen?
- Tarkoittaakohan tuo
Mitä on kirjoitti:
villielukkojen pannoittaminen?
villien etelänelukoiden pannoittamista kultaisilla bling-bling ketjuilla? Meidän veronmaksajien kustantaessa touhun.
- Häh häh häh,
Tarkoittaakohan tuo kirjoitti:
villien etelänelukoiden pannoittamista kultaisilla bling-bling ketjuilla? Meidän veronmaksajien kustantaessa touhun.
voi hyvinkin tarkoittaa. Gangstereille kun kultaketjujen toisiaan vasten kilisevä BLING-BLING-ääni on mannaa korville, ja täällä Suomessahan sitä saa KELAn rahoilla!
Onko kiekkoilijat syntisiä vai millaisia? Mutta ainakin Raamattu sanoo--->
1. Kor. 6:10
eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit, ei pilkkaajat eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa.- Mitä Raamattu
sanoo teistä fariseuksista? Ryövärikin sai armon ristillä, vaikka oli elänyt roiston elämän, mutta mitenkäs fariseus saa armon?
- öriöri
...mutta voivat voittaa jääkiekon maailmanmestaruuden.
Mitä Raamattu kirjoitti:
sanoo teistä fariseuksista? Ryövärikin sai armon ristillä, vaikka oli elänyt roiston elämän, mutta mitenkäs fariseus saa armon?
Ryöväri teki parannuxen mutta ei fariseuxet. Siinä on ero.. Ja valtava.
- No...
savonarola kirjoitti:
Ryöväri teki parannuxen mutta ei fariseuxet. Siinä on ero.. Ja valtava.
mix xitten xinä olet vielä fariseux?
- sitä ollaan
Sitä olaann mukamas niin suvaitsevia niin suvaitsevia.. Onko Sikalan jokellus suvaiesvaisen kirjoitusta?
- Herra Sikala ei
suvaitse suvaitsemattomia.
- Junijori*
On se sellainen vinkki junijoreille, että kun harrastaa jääkiekkoilua saa sekoilla oikein luvan kanssa.
- Sinulla ei ole
paljon mistään muusta VETÄMISESTÄ kokemusta, kuin käteen vetämisestä. Että näin.
- tosiakka,,,,,,,,,,,,
SIIKALA ON TOSIMIES.... juopot ei sitä ole.
- MILLÄHÄN IHMEELLÄ
hän muka perustelee sen, että lentokoneella saapuneet lätkämestarit muka olisivat olleet YLEISTÄEN örveltäjiä? Olisiko perseennuolijakirjoittajan mielestä ollut parempi, jos koko lätkäjoukkue olisi koostunut somaleista?
- Näin hän
teki!
- 31654
Vihreät kommunistein kera ovat epäisänmaallisimpia henkilöitä, loisia.
- PUNA-VIHREÄ
HAISTA PASKA SEKIN FASISTISIKA! LUE ENEMMÄN NIIN TIERÄT MISSÄ MAAILMA MAKAA! EI OLE HYVÄSSÄ JAMAASA OIKEIN MIKÄN, KUN FASISTIT SAA RELLESTÄÄ MIELINMÄÄRIN! http://www.tiedonantaja.fi/
JOS SÄ SAATANAN SIKA LÖYDÄT TUOLTA YHDEMKIN JUTUN JOKA EI OLE TOTTA NIIN MÄS YÖN HATULLISEN PASKAA VAIKKA OMAANI!
- 301371
Bon apetit hyvää ruokahalua vasemmisto vihreä,,
- vbyhunjikml
Kun on aihetta juhlia, silloin juhlitaan! En voi ymmärtää tuollaista kukkahattuilua. Varmaan pitäisi olla smokki päällä, kevyttä klassista taustalla ja pientä porisevaa viinilasissa, jota naukkaillaan koko illan, käsi selän takana sitten turistaan toisten kanssa, tekohymyä väläyttäen kaiken aikaa, ja kävellään kukkahatulta kukkahatulle rauhallisesti, että päästään turisemaan jotain kuivaa lisää.
- ikivihreät,
Vihreitä on suomessa noin 6%, suomi pärjää hyvin ilman heidän panostaankin! Vihreät ovat rasisteja suomalaisia kohtaan.
- Siikala 0ikeassa!
JÄÄKIEKKO ON KIELLETTÄVÄ! RASISMILAKI TUOMITSEE!
Juhlinta on äärimmäisen vastenmielinen ilmiö! Mitään teennäisiä rajojahan ei oikeasti ole olemassakaan, joten miksi jokainen pakotetaan pelaamaan tietyssä joukkueessa? Jokaisen pitää saada pelata missä joukkueessa milloinkin haluaa ja sillä tyylillä millä haluaa!
Lisäksi kaikilla pelaajilla pitäisi olla samanlaiset, sateenkaaren väriset peliasut muistuttamassa tasa-arvosta. Nythän kansalliseen luokitteluun perustuvat peliasut tuovat heti mieleen erään Hitlerin!
Edes setan suosittelemaa 40 % homokiintiötä ei noudateta lainkaan, pelaajat kehtaavat jopa julkisesti kertoa seurustelevansa eri sukupuolta olevien kanssa! Todella törkeää! Jokaisen pelaajan kypärän päälle on laitettava hauska, värikäs ja vilkkuva valo että homoillakin olisi jotain mielenkiintoista seurattavaa kisoissa!
Ruotsille kuitenkin pisteet siitä että antoivat huonompiensa voittaa, tasa-arvoisesti huonoimmilekin on annettava tilaisuus voittaa!
Tälläkertaa voittajina olivat kuitenkin rasististen junttien joukkue, ja se taas aiheutti tämän iljettävän juhlinnan johon kaikki rasistit yhtyivät.
Harkitsemme tehdä juhlinnasta valituksen tasa-arvovaltuutetulle, ja vaadimme mitalit takavarikoitaviksi ja jokaiselle juhlijalle, juhlipa vaikka sitten kotonaan, vähintään päiväsakkoja rasismista. Lisäksi jääkiekko nykyisillä säännöillä on kiellettävä!
Illuusia, vihervasemmisto-aktiivi ja vapaa liikkuvuus kannattaja. - kaso2
ylpeä olen kun ottavat suomalaiseen tapaan, hienoo.
- Wallinin syytä.
Jo lentokoneessa tarjoiltiin runsain mitoin juomia.
Mutta sen jälkeen pelaajat pantiin vielä moneksi tunniksi idiootti Stefan Wallinin isännöimään suljettuun "VIP-tilaisuuteen". Jäikö joukkueelle muita vaihtoehtoja kuin ryypätä lisää? Voiko Wallinin juttuja kuunnellessa muuta tehdä kuin juopotella?
- Folio Mulder
Tuossahan tulee esille selvä suomalaisuuden vastustaminen. Tuollaiset haluavat haalia afrikkalaisia raiskaajia maahan lisää vaan ja tahtovat, että me suomalaiset elätämme heitä. Heitä kyllä syntyy vaikka täyttämään koko eurooppa, mutta mitään tuollaiset vihreät eivät osaa kuvitella seurauksia pätkän vertaa.
Menkööt tuollaiset epäsuomalaiset vihreät vaan afrikkaan asumaan, jos on niin vaikeaa edes hyväksyä suomalaisten iloa jääkiekon maailmanmestaruudesta.
Se on sama, jos kieltää Brasilialaisten juhlimisen jalkapallon mm-kullasta !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053784Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.892178Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611203- 531095
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä36948