Hei ostin käytetyn vaunun ja siinä vaan pitsikankankaiset verhot. Mikä olisi hyvä ratkaisu makuuboksin ikkunoihin, jottei aamuaurinko herätä jo neljältä.
Pimennysverhot
veikken
51853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Halvin tapa on että ostat tumma kangas ja teet verhot, kallein on että viet vaunun vaunuliikkeeseen ja ne asentavat kasettiverhot siihen.
Tämän lisäksi löytyy 100 eri tapaa josta saat kohta lukea.
Ostat itse kasettiverhot ja asennat ne.
Juuri huolsin oman as.autoni kasettiverhot, 4 kpl, kun aika ja käyttäjät olivat tehneet ne hivenen huonolaatuisiksi ja tahmeiksi käyttää. Kasettiverhot ovat kiinni muutamalla ruuvilla ja ne on tosi helppo irrottaa ja tietysti kiinnittää.
Olin kyllä miettinyt jo valmiiksi sen toisen ratkaisunkin eli olisin ommellut kauniit verhot ja ripustanut ne sellaisella päällystetyllä "vieterillä", jota myydään sisustusliikkeissä. Kasettiverho ei ole niin kaunis, mutta toisaalta siinä on hyvä hyttysverkko, joten kuitenkin päädyin kasettiverhon korjaamiseen.
Se päälystetty "vieteri" = verhovaijeri. Tiedoksi vaan.
HElsingin Sanomat ikkunaa joka aamu uusi malli!