Mistä kaikkialta saa luomuproteiiniä? Olen laittanut salaatteihin,leivän päälle sekä rahkoihin proteiiniä omasta suuttimesta mutta nyt alkaa tuo pumppaus liike käymään ranteeseen.Muille luomu ruuan ystäville voin kertoa oman ruoka reseptini jolla voit käyttää ravinnon uudestaan.Eli siis voit syödä saman ruuan useita kertoja mutta yli 2vk vanha luomuruoka alkaa olla jo pilalla ja kannattaa huuhdella pöntöstä viemäriin.
Eli luomu/uusiokäyttö ruoka resepti:Makkaralle.Kun viimeisestä nauttimastasi kiinteästä ravinnon nauttimisesta on kulunut riittävä aika ja sinun on mentävä istunnolle niin heti kun pökäle loiskahtaa pönttöön niin nouki se käsin ja laita esim kulhoon.Kun kaikki pökäleet on kerätty talteen niin laita sekaan vehnäjauhoja sekä sokeria.Voit myös proteiini pitoisuuden nostamiseksi laittaa sekaan omat protskut omasta suuttimesta.Sekoita käsin kunnes käsissäsi on taikinaa.Tee taikinasta makkaran muotoisia potköjä.Pötköt voit laittaa uuniin 15min 220astetta.Voit tehdä taikinasta myös luomumehujäätelöitä laittamalla pötköt pakastimeen.Niitä on sitten kiva lipitellä helteillä ja kuntosaleilla.
Hyvää kesää kaikille!
Luomuproteiini.
Teemu Majaniemi
1
114
Vastaukset
- Vesa Mittari
Kylä lähtee!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683