Miltäs kuulostaisi rajaton mahdollisuus syytää veronmaksajien varoja "riski"sijoittajille ilman minkäänlaista vastuuta, kunnollista valvontaa tai mahdollista oikeudenkäyntiä rötöksistä. Tästä kaikesta saisit huippuliksan, verottomana tietysti. Sekoomus -puolueen märkä uni? Sellainen on Euroopan varkausmekanismi™.
http://euroetana.blogspot.com/2011/05/vakausmekanismin-leivissa-ei.html
EVM=Euroopan varkausmekanismi™
3
75
Vastaukset
- ????
EU päättäjät ovat oikeuden edessä koskemattomia...eli voivat polkea demokratian niin alas kuin huvittaa..jos se edustaa pankkien ja suuryritysten etua..
EU on selvästi kieltänyt EU mailta isänmaallisuuden ja omista asioista päättämisen..tästä esim..Katainen runnoo läpi EU päätökset demokratiasta välittämättä koska EU käskee ja saa hyvän työn EU:ssa..
En usko demokratiaan EU:ssa - NäinSoon
Kyllä se näyttää kovin EU pokkurointia toi sekoomuksen touhu olevan. Viikkoja puhuttu vain EU.lle annettavista tuista jne. Ei ole montakaan sanaa tullut TÄMÄN MAAN köyhien, lasten ja vanhusten puolesta. Katainen puhuu kuinka tärkeää on näyttää muille maille "kuinka hyvin meillä suomessa menee". Taitanee puhua vain kaltaisistaan. Ihan kuin yritettäisiin esittää etteimeillä ole tässä maassa mitään ongelmia. Ihan yököttää kuunnella noita lausuntoja.
Kyllä ne Kataiset sun muut "kataiset" pelaa pelejään vain kartuttaakseen omaa hyötyään. Jatkossakin vain kiristetään ennestään köyhiltä. Omaa palkkaansa kuitenkin nostivat ihan ensimmäiseksi. Kyllä pitäisi suomen kansan alkaa myös osoittamaan mieltään muutenkin kuin vaikenemalla ja alistumalla. - Ruoatsi kutsuu
Mitä kovempi virka sitä kovempi pitäs olla myös vastuun ja sanktion jos hommansa sössii. Nyt asiat on ihan päinvastoin.
Mutta herrat kuvittelee että jos kansalle syöttää sirkushuveja voi huomion kääntää pois niistä oikeista asioista joita maailmalla ja omassa maassa tapahtuu.
Virhe.
Herrat myös kuvittelee että voivat jatkaa tätä koheltamista loputtomiin.
Virhe.
Nyt sitten keksivät että säästetään ja laitetaan poliisit lomille, kyllä me pärjätään hetki ilman niitä.
Voin kuvitella sen skenaarion. 30 000 vihaista suomalaista eduskuntatalon edessä ja helsingin poliisi lomautettuna :D
Voi voi.
Jos Ateenassa olis poliisit pistettu edes päiväksi lomautukseen niin kansa olisi repinyt kaupungin maan tasalle.
Näille EU herroille ja suomen kusipäisille päättäjillle pitää tehdä seuraava nousukausi kuuri.
Ensin nämä kuunaamat muuttavat jakomäkeen muiden työttömien ja köyhien sekaan. Pitävät sielä toimistoaan. Saavat palkaksi tasan peruspäivärahan, ei muuta. Mitään omaa omaisuuttaan eivät saa ottaa mukaansa. Eli pitää pärjätä sillä laholla kaksiolla kerrostalossa ja peruspäivärahalla.
6kk ja katsotaan josko oli jykän ja kumppaneiden maailmankuva vähän avartunut.
Ja mielellään tämä kuuri poliisien lomautuksen aikana...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242371Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441961Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241856Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101653Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17980- 63855
- 55840
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2798