Urpiainen valehteli ennen vaaleja, että " me emme istu sellaisessa halituksessa, joka antaa Portugalille rahaa ilman, että sijoittajat ja pankit ovat myös vastuussa.
No nyt on tilanne sellainen, että Potugali saa rahansa ilman, että sijoittajat ja pankit ovat vastuussa ..... on vain lievä toivomus siitä, että sijoittajat eivät vedä rahojaan pois Portugalista....jonka ne taatusti tekevät heti ku se on mahdollista.
Olihan tuo mahtava KUSETUS sdp:ltä.....ennen vaaleja .... siinä moni meni retkuun...mm. minä.
Eipä sillä, Lipponen kusetti minua.... elintarvikeviraston tulolla Suomeen...ei sitä näy tänäkään päivänä täällä.
Taisi olla viimeinen kerta ku sosialisti sdp kusetta minua.
URPIAINEN VOITTI
6
65
Vastaukset
- pettynyt, ei petetty
Ihailtavaa nöyryyttä ja suoraselkäisyyttä tunnustaa tulleensa kusetetuksi SDP:n toimesta. Kiitos tästä ja jatkossa toivottavasti äänesi päätyy sinne missä päivä vielä paistaa, eli perussuomalaisten suuntaan. :)
- torvelo!!!!!!!!!!!!!
Mitäs menet kusettajia äänestämään
- la-ki..lu-ke
SDP on epäluotettava puolue.
Varallisuusveron poisto vei 10 paikkaa viimevaaleissa eduskunnasta.
Seuraavissa vaaleissa voi tappio olla suurempi, jos kansa muistaa "Portugalin sijoittajien ja pankkien vastuun" joka oli SDP:n hallitukseen menon edellytys.
Älä välitä, Et ole ainoa joka meni retkuun - liliuksen miljoonat
MONI KATUU JO.ETTÄ ÄÄNESTI SDP:TÄ HALPAAN MENIVÄT ETTÄ PAMAHTI....sillä lailla..mitenkähän vähien äänestäjien VASEMMITO LIITON KANNATTAJIEN KÄY...RÄSÄNENKIN ..KOTI USKONTO:ISANMAA....MISSÄHÄN PANKKI HOLVISSA NE ON.eussa.KONNIEN HERKKUNA.SUOMESSA EIVÄT SAA LEIPÄ JONOJA LOPPUMAAN....MILJARDIT.VELKKA MILJARDIT KIITÄÄ PITKIN EU;TA.
- todiste petoksesta
- Late Lapista.
Teepäs lestadiolaisittain parannus, ja käänny perussuomalaisten kannattajaksi!
Demarit ovat aina olleet töläisten ja työttömien kusettajia ja kyykyttäjiä!
Late Lapista. Halla-Aho fainit Ry!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p465269Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511730Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1331700Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151619- 141335
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41230No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol24116081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171077Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771028Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60877