Kuinka näin idioottimaisesti organisoituja urbaani akkojen tapahtumia sallitaan järjestettävän???!!!! Miksi Mannerheimintien pohjoispäässä, saatikka Vihdintiellä/Hämeenlinnan väylällä ei ollut kehoitusta kiertää tuo typerä selluliittimassa esim. Pasilan ja Teollisuuskadun kautta? Nyt jouduttin täysin yllättäen pussiin. Just ja just kaveri ennätti linja-autolleen edellytyksellä että huudatettiin torvea idiooteille. Eikö noin typerää Femakkojen massatapahtumaa voi järjestää pururadoille ja kevyen liikenteen väylille metsiin? Tai vaikka raviradoille ? Helsinki on muutoinkin kaikkea muuta kuin autoilulle suunniteltu kaupunki, niin että tällaista typeryyttä ei katujen tukkeeksi tarvita.
Naisten kymppi joutaa metsään
14
92
Vastaukset
- Saatanan hintit!
Homomietä olis vedettävä purpaan!
- Ammattiautoilija 5
Tule tänne niin saat turpaasi ;D).......kuolaimet.
- Saatanan hintit!
Ammattiautoilija 5 kirjoitti:
Tule tänne niin saat turpaasi ;D).......kuolaimet.
Otan yhteyttä ja tulen käymään. Ilmoita osoitteesi.
Tappelen mielelläni homojen kanssa.
Pelottaako jo?
- Matti-Jukka
P..kele minäkin jousuin siihen ruuhkaan etelä-Helsingistä lähteneenä.
- lehmäralliMUUUUU
Puhut asiaa!!!
Ja paljonko tämä läskiperseiden lyllerrys tuli maksamaan veronmaksajille! - Perus-suomalainen
Sen sinvuokkopäällikön muija joka tosiasiallisesti tämän tapahtuman katujen tukkeeksi salli on taatusti joku vihreä femakko-Martta.
- haha hauska
Mikä on 10 km pitkä ja haisee sillille?
Naisten kymppi. - " "
Oliko se pikkinen kymppi vai kykkinen pimppi.
- hehe heh
Siellä tapahtui pikkainen kamppi.
- "_"
Hauskoja sanakäänteitä. Mutta oliko siellä tukisiä hissujä ja timaisia lissejä?
- joo vittu jumalauta
Joo vittu saatana se vitun kymppi tuntu täällä espoossa saakka
vittu mä yritin ehtiä espoon metroon mut en ehtiny vittu saatana
onneks mä ehdin raitsikkaan siinä kiran kohdalla - miesfeministi
Telaketjufeministien mainostemppu koko tapahtuma. Mitä järkeä rakentaa raja-aitoja mies- naisakselille.
- Famifemi
Ollaanpas sitä taas niin miehisen tunnekuohun vallassa. Taitaa se ollakin ne naiset jotka ovat se järkevämpi ja coolimpi sukupuoli, tuollaista tissinvenyttäjän tasoista tunnekuohua voi tulla vain ns. pojilta.
- Late Lapista.
JEES! KUNTOILIJAT JA JUOPOT METSIIN JA PURURADOILLE !
Täällä Euro Cityssä kun pidetään isommat juoppojuhlat, niin Hallituskatukin pannaan puomeilla tukkoon, johtuen siitä kun saman omistajan juottolat ovat molemmin puolin Hallituskatua, Kapunginhotelli toisella ja Umpitunneli toisella puolella !
Tuntuu merkilliseltä jotta autoilijat joutuvat kärsimään ja kiertämään alue, jonkun juottolan rikastumisen auttamiseksi !
Late Lapista. Maltilliset konjamiinin maistajat Ry! Lapin osasto!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1473509Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.411992Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.136991- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847