Siis jumalauta lähes satavuotiaat mummot KAAHAILEE KÄNNISSÄ!
85-vuotias nainen puhalsi törkeät promillet
Julkaistu: 23.05.2011 16:05
Kainuun poliisi törmäsi normaalin partioinnin yhteydessä todelliseen harvinaisuuteen - iäkkääseen ja humaltuneeseen naiskuljettajaan.
Keskellä tietä ajanut ja vastaantulevien kaistan kautta koukkinut henkilöauto kiinnitti poliisipartion huomion Kajaanin Lehtikankaalla.
Auto pysähtyi lopulta Lehtikankaalla kaupan pihaan, jolloin kuskiksi paljastui vuonna 1926 syntynyt nainen.
85-vuotias kuski puhalsi tukevat 1,46 promillen lukemat. Kajaanin poliisi ihmettelee tekijän korkeaa ikää.
Tapausta tutkitaan törkeänä rattijuopumuksena sekä törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena.
Kuljettaja, joka oli myös auton omistaja, määrättiin väliaikaiseen ajokieltoonhttp://www.iltasanomat.fi/kotimaa/85-vuotias-nainen-puhalsi-torkeat-promillet/art-1288390907289.html.
Varmasti on maailmanloppu ovella!
ei ikinä ennen mummot dokannu, saati lähteny kännissä kaasuttelee pitkin raittia--edes rollaattorilla!
Maailmanlopun edellä! :((
lopunajanmummot!
6
134
Vastaukset
- #¤%&/()
Sitä se sekea usko teettää.
- näin kuulin
Ja kolmisopi istu m.naatin kanssa takapenkillä
mummoa yllyttämässä
hakemaan kaljaa heille Lehtikankaalta kaupasta :(- sotkuiikka ei ad.
Ihan siivotonta menoa kun mummot dokaa.
- rohkeesti vaa
Tuttu poliisi sakottamassa ;)
T
.http://youtu.be/3Ep2nWW0UI4 - ilkeet kaverit?
http://youtu.be/z_kEZRz-Ysk
Ihminen pystyy yllytyksestä mihin vaan......vaikka kävelemään "Vetten päällä".
tässä todiste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711437
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573