Ilmestyskirjassa on ennustettu, että lopun aikoina tulee aika, jolloin kauppaa ei voi käydä, jollei ota itseensä pedon merkkiä. Tuo peto on suuri hallitsija, jolla on kaikki voima ja valta. Pedon merkin ottaneet voivat ostaa ja myydä, käydä kauppaa ja matkustaa. Muita vainotaan ja tapetaan, koska he eivät alistu pedon valtaan ja ota tämän merkkiä. Peto esiintyy uskovaisena.
Onko peto jo nousemassa? Onko hän se, jota muutamat hairahtuneet kristityt tälläkin palstalla puolustavat kiivaasti?
Onko peto jo nousemassa? Onko hän se, jota muutamat hairahtuneet kristityt tälläkin palstalla puolustavat kiivaasti?
Vastaukset 3
Vanhimmat
samaa tavaraa eri paketissa,
http://www.varo666siru.net/tulevaisuudenvisio.html
http://www.varo666siru.net/alaotasita.html
http://www.varo666siru.net
Olen huono ja paska ihminen, anteeksi olemassaoloni, olen mitätön. Montako ihmistä on suomessa/maailmassa tapettu sen takia ettei oo plussakorttia/muuta siru/muuta korttiin rinnastettavaa?
Se mikä tapaa, on fanaattiset eri uskontopaskapoppoon kannattajat, jotka henkeen ja vereen levittävät omaa "totuuttaan". Minä minä minä, me, me, me, me. Kaikki muut huonot palaavat h__________.
Sehän on selvä että lopun aika on alkanut, me paskat ja "hairahtuneet kristityt" palaamme h_________ ja te Yli-ihmiset ja
totuuden torvet yhden /352352356 eri "jumalan" kannattajat pääsette taivaaseen. 5G kpl ihmistä palaa h____________.
Peto on noussut tottakai, iik, peto pistää pojjaat poskeen.
Spurgutkin arveli että viina halpenee, se toteutui. Spurgut! Spurgut! Spurgut!
Lukekaa niitä ikivanhoja kirjoituksia vielä tarkemmin.
Taitaa 1500-3000v päästä olla steefeen kingit ja vastaavat arvossaan.
maailman mammonaa valui mereen japanissa.mammonaa palvovat rikkaat.muurahaiset ne rakentaa ja rakentaa ei koskaan valmiiksi saa