Huuhaa kursseille tai ei tipu rahaa!

ping pong

8

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Konkurssi?

      Onkohan ne jotain heiniksen kavereita nää "hengennostatuskurssien" kauppaajat? Kuinka tässä lamassa olisi vielä varaa ostaa yhteiskunnan vähillä varoilla paskaa??

    • No thanks

      On se kumma että koko ajan puhutaan työllistämisestä niinkun tuossakin ja sitten ihmiset kuitenkin pannaan tyhjänpäiväisille kursseille. Sekö sitä työtä on? Ei noita kursseja kukaan työtön halua vaan oikeaa työtä.

      Tässä on ilmiselvä tarkoitus vaan saada tilastot näyttämään paremmilta. Saada siis näillä kurseilla näyttämään että työttömyyttä on saatu vähenemään ja työtön kurssi putkeen.

      • gfhgfhgfhgfh

        oliski kunnon ammattiiin vievää koulutusta mutta on vaan helevetin koulutuksen hakuun opettelevia vittu kursseja


    • :DDDDDDDDDDDD

      Missä se työvoimapula on:DDDDDDDDDDDDDDDDD

    • s3cret

      Olisiko salainen suunnitelma kaikessa karuudessaan se että sosiaalialoilla leikataan kuluja (potkut) ja sitten "hoidetaan" työttömyyttä rekrytoimalla nämä ammatti-ihmiset "kursseille" näihin vanhoihin työpaikkoihin 9 e. Two fly, one hit.
      Kiitos jo etukäteen.
      Monet ovat huolissaan työpaikoistaan kunnissa ja syystä.

    • 77777777777777777777
    • HUU-HAA PUU-HAA <:D

      MULLA PALJON ON, SIKSI EN MÄ OLE ONNETON XD

    • piu pau pou

      Kurssit ovat sitä varten,että heitä ei näy laskennassa silloi kun he ovat kursseilla,
      näin kaunistellaan työttömyys prosenttia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe