Maamme tulevaisuus??

----

Nyt kun tukipaketti on hyväksytty ja ruvetaan leikkaamaan peruspalveluista miten käy vero tulojen kymmenen vuoden päästä?
Kun meillä ei ole kunnollista mielenterveys ja päihdepolitiikkaa, valitettavasti nykyinen sukupolvi joista nimen omaan tulisi veronmaksajia tarvitsevat kipeästi molempia palveluita. Olemmeko mekin kohta eu:lta tukipakettia hakemassa vain sen takia kun joillain ihmisillä on kyky kulkea silmät suljettuna?

Lisäksi miten me hyvitämme edellisille veronmaksajille kiitoksemme? Leikkaamalla eläkkeitä,terveyspalveluita ja lisäämällä veroa?

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varmasti kymmenen

      vuoden sisällä päästään sellaiseen pahoinvointivaltioon, jota nyt ei kyetä edes kuvittelemaankaan.

      Todennäköisempää kuitenkin on, että euroopanlaajuinen helvetti repeää jo ennen sitä. Kun kohta espanja ja italiakin avaavat käenpojan nokkansa, ja huutavat: "MUUTAMAT KYMMENET MILJARDIT TÄNNE KITOOS", ja kun suomessa on se asenne että kun ulkomaalainen tai ulkomaa jotakin pyytää niin annettava on. Niin jännäksi käy kumpi tapahtuu ensin. Euroopanlaajuinen valtava humanitäärinen kriisi ja kaaos, vai suomen tipahtaminen köyhäksi omissa mellakoissaan rypeväksi kurjalaksi, jonka diktatorista kuvernöörihallitusta pitää pystyssä vain ammattimaiseen asevoimaan nojaava tiukka kuri.

    • Suomi rules

      Hoidetaan ensin euroopan maat, afrikan maat. Suomi saa uskottavuutta varsinkin EU:ssa. Vellikello, ei kun velkakello tikittää...

    • 3+33

      Meillä ei ole sellaista hallintoa maassa joka välittäisi muusta kuin itsestään.
      Moraali puuttuu täysin koko virkakoneistolta joka kumartaa vain rahan perään.
      Ellei tähän saada muutosta niin mitään ei kannata odottaa.

    • Hullut ja juopot

      kuulemma ammutaan lähitulevaisuudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4572
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      39
      1418
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1343
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1196
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      978
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe