SUOMEN FIKSUIMMAT TYYPIT TULEVAT
POHJOIS-SUOMESTA,
664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ketkä kaikki? yksihän tuossa on! no, poikkeus vahvistaa säännön, siis muut ovat siellä perseestä ja syvältä, paitsi MIKKE! no Mikke onkin muuttanut sieltä ajat sitten pois, kauaksi takahikiältä.
kuuluisia; Martti Ahtisaari, Kyösti Kallio, K J Ståhlberg, V A Koskenniemi, A Hellaakoski, JOULUPUKKI
Aloitetaan nyt tuolta ylhäältä, pienempiä hiipiäisiä on sitten jo ihan mahdottomasti...
Suomen pääkaupungin voisi muuttaa Ouluun? Ja Hkistä voisi tehdä mamusiirtolan ja muutenkin tavarasataman.
torniolaisesta hevosmiehestä voisi tehdä pääministerin. Se ymmärtää enemmän elämää kuin nykyinen epäpätevä kansakoulun opettaja.
Late Lapista on palstan ehdotonta ja kuumaa kärkeä.
Tuonhan totesi jo veivikaula vanhasen X;sä, emäntä otti uuden ukkonsa Lapista, ja kehoitti muitakin etelän ämmiä tekemään samoin!
Lapissa kuulemma veivikaulan X;sän mielestä kasvaa OIKEITA MIEHIÄ !
Late Lapista.