Uskooko joku järjissään oleva että uusi hallitus

tältäpohjalta saadaan aikaan ? Niin kestääkö se edes jouluun saakka, tää kuuden kopla ja kaikki erimieltä melkein joka asiasta . Tuntuu mahdottomalta tehtävältä tällä porukalla hoitaa maamme asioita seuraat neljä vuotta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä sen Katainen runnoo kasaan vaikka väkisen :Kokoomukselle pääminisrerin paikka on niin kova juttu, että siinä myydään se vähänenkin arvovalta mikä on jäljellä ale hintaan .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mahdoton tehtävä kirjoitti:

tältäpohjalta saadaan aikaan ? Niin kestääkö se edes jouluun saakka, tää kuuden kopla ja kaikki erimieltä melkein joka asiasta . Tuntuu mahdottomalta tehtävältä tällä porukalla hoitaa maamme asioita seuraat neljä vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu