Samoin kuin kristityt papit ja saarnaajat aikaisemmin, nyt myös muslimien imaamit ovat alkaneet vedota tieteen ja evoluutioteorian opetuksen puolesta:
http://blue.butler.edu/~mzimmerm/ImamLetter.html
http://blue.butler.edu/~mzimmerm/ImamLetter.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Joo. on se hauskaa että nyt kun tiedekin alkaahiljalleen myöntää ettei evoluutiota voida toteen näyttää, niin uskonnolliset ryhmät alkavat pitää sitä totena.
Joten eiköhän siirretä evoluutioteoria uskontojen joukkoon. Sinne se kuuluu, ja on sitäpaitsi ihan yhtä vahingollinen ja turmeleva kuin suuret uskonnot.
"on se hauskaa että nyt kun tiedekin alkaahiljalleen myöntää ettei evoluutiota voida toteen näyttää"
Tuo tapahtuu vain ja ainoastaan multinikin märissä unissa. Vai monessako yliopistossa on viime aikoina siirrytty evoluutio- opetuksesta kreationismin opettamiseen?
Mahtaa se kretua ketuttaa, kun yhä useammat uskonnolliset ryhmätkin alkavat pikkuhiljaa siirtyä kreationismista tieteen kannalle.
Jopa perinteisesti patavanhoillisina pidetyt muslimijohtajatkin, paavista puhumattakaan.
"Joten eiköhän siirretä evoluutioteoria uskontojen joukkoon. Sinne se kuuluu"
Eiköhän siirretä kreationismi historian hämärään, sinne se kuuluu.
"Joo. on se hauskaa että nyt kun tiedekin alkaahiljalleen myöntää ettei evoluutiota voida toteen näyttää, niin uskonnolliset ryhmät alkavat pitää sitä totena.
Joten eiköhän siirretä evoluutioteoria uskontojen joukkoon. Sinne se kuuluu, ja on sitäpaitsi ihan yhtä vahingollinen ja turmeleva kuin suuret uskonnot."
Hei jb, harhasi ovat taas saaneet sinusta yliotteen.
Mitä mieltä olet imaaneista?
En tunne ainoatakaan imaania. Jokusen imaamin olen kyllä nähnytkin.
Totuushan on se että eipä taida kristityistä suurinta osaa kiinnostaa se että mitä Raamatussa lukee.
Ikävä kyllä sama on sanottava imaameistakin. Raamattu on heillekin pyhä kirja mutta ei se kiinnosta. Eikä ikävä kyllä Koraaninkaan käskyt tahdo kelvata.
Yhdelläkään imaamilla ei ole oikeutta saarnata terroritekojen puolesta.
------nyt myös muslimien imaamit ovat alkaneet vedota tieteen ja evoluutioteorian opetuksen puolesta------
On teillä muslimeilla nyt sitten hauskaa. Voitte hakata toisianne selkään riemusta kiljuen ja paukuttaa karvaisia kämmeniänne.
"On teillä muslimeilla nyt sitten hauskaa. Voitte hakata toisianne selkään riemusta kiljuen ja paukuttaa karvaisia kämmeniänne."
En ole muslimi, minkä tietysti jo tiesit, kunhan valehtelit.
Mina olen muslimi.
Mikä oikeuttaa sinut levittämää taas väärää tietoa vai onko sinulta kaikki oikea tieto jo päästäsi loppunut? Puhut tökerösti muodossa "imaamit" niinkuin kaikki maailman imaamit ja muhamettilaisuuden opettajat olisivat sinun kanssasi samaa mieltä.
Miksi et voisi olla rehellinen ja sanoa, että "muutamat imaameista"?
"Mikä oikeuttaa sinut levittämää taas väärää tietoa vai onko sinulta kaikki oikea tieto jo päästäsi loppunut? Puhut tökerösti muodossa "imaamit" niinkuin kaikki maailman imaamit ja muhamettilaisuuden opettajat olisivat sinun kanssasi samaa mieltä.
Miksi et voisi olla rehellinen ja sanoa, että "muutamat imaameista"?"
LOL. Luotan lukijoideni älykkyyteen ja että kukaan heistä ei voisi tulkita kirjoittamaani niin, että väittäisin kaikkien imaamien olevan evoluutioteorian kannalla.
----Luotan lukijoideni älykkyyteen ja että kukaan heistä ei voisi tulkita kirjoittamaani niin, että väittäisin kaikkien imaamien olevan evoluutioteorian kannalla-----
Montako % veikkaisit imaameista olevan evokkeja? Joko peräti 1 %?
Yritit kyllä saada käsityksen, että jokseenkin kaikki imaamit ovat evokkeja mutta nyt alat selitellä kun paljastuit juonittelustasi.
"Montako % veikkaisit imaameista olevan evokkeja? Joko peräti 1 %?"
Varmasti länsimaissa enemmänkin.
"Yritit kyllä saada käsityksen, että jokseenkin kaikki imaamit ovat evokkeja mutta nyt alat selitellä kun paljastuit juonittelustasi."
LOL: Älä viitsi olla lapsellinen, kukaan ei luule että kaikki imaamit olisivat evoluutioteorian puolesta, eikä kirjoituksestani kukaan tehnyt sellaista johtopäätöstä, varsinkin kun kerroin, että he ovat alkaneet vedota evoluutioteorian puolesta.
,,,,, että he ovat alkaneet vedota evoluutioteorian puolesta. ,,,,,,
Jatkat vaan. Ei siis "he" vaan osa heistä.
"Jatkat vaan. Ei siis "he" vaan osa heistä."
He ovat alkaneet on aivan täsmällinen ilmaisu, joka kertoo etteivät kaikki heistä vielä vetoa evoluutioteorian puolesta. Yksinkertaisilla aivoilla tätä ei tietysti voi ymmärtää.