Naurettavan lapsellinen tyyppi ja syyttelee koko ajan toisia ja kehuu itseään.Ulos koko eukko
ÄÄNESTETÄÄN RIIKKA PIHALLE!!!!!!!
seikkailija
4147439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Aivan samaa mieltä. Taitaapa joukkueen henki parantua kun riikka lähtee. Todella lapsellista syytellä muita ja olla itse olevinaan täydellisyys. Miettikää nyt sit tarkkaan ketä äänestätte jos haluutte Riikan pihalle.
ettei se edes halua olla siellä. Ei tuommonen hitlerin jälkipovi voi tollasessa jutussa menestyä. Pilattu koko ankkurin joukkue.
Hyvä PUNASET!!!!!!
Ihana Heini. Pusi pusi pusi....mmmmmm
Parempi kuin Riikka olisi kuka vaan joukkueesta, jopa pikku Sonja. Miehistä ehkä toinen? Myös Kati mahdollinen.
Riikka taktikoi jo siinä vaiheessa kun haukkui Jounia kieroilijaksi mitä Jouni ei todellakaan ole. Mustamaalasi Jounin ja pääsi tätä kautta kapteeniksi itse. Sitten pudotti kisojen hauskimman miehen pois.
Hirveä syyttelemään muita koko ajan. Riikka pois seuraavaksi.
mitäs hauskaa meillä sitten enää on? onko se niiiin kamalaa jos joku juonittelee tosi-tv:ssä? tai pomottaa? vui vui... eiköhän katsota ihan niinq viihteenä kuiteskin. Miltä itsestä tuntuisi jos osallistuisi tuollaiseen hupimielellä ja paljastuu että puoli kansaa ottaakin niin tosissaan että on masstamuutto paikallaan? otetaan nyt aikuiset ihmiset ihan rauhallisesti...
Seuraahan hiukan tarkemmin kilpailua, niin huomaat, kuinka tosissaan Riikka on ja kuinka paljon hän on valmis lyömään vyön alle muita, jotta vain hänet huomataan!
Järki käteen ja Riikka kotiin tai jää loppujaksot katsomatta!
tuo vakuutti minut. ankkurilla on tukholma-syndrooma ja nyt ne samaistuvat pahaan terroristi riikkaan. sana karhukoplalle, kopterit ilmaan, rannikkovartiosto vesille ja tarkka-ampujat asemiin...
Minusta tuollainen toiminta on turhanpäiväistä.
Ihmisillä näyttää olevan tekemisestä puutetta, kun täytyy seurata tuommoista toimintaa.
Joo hei kaikki äänestetään Riikka pihalle:
Soita numeroon 0700 718 37 tai lähetä tekstiviesti RIIKKA numeroon 17106
:)
Siis ihan törkeen lapsellinen tyyppi!!!!
Eilisestäki häviöst se haukku ekaks kaikki pystyyn, ja sit lähti raivoomaan jonnekki mettään!!!! Siis....Oi voi!!!!
Vedä nyt ihmeessä henkeä välillä.
oliko se aikuisen ihmisen käytöstä?
Mitä olet mieltä?
Nyt on todellakin aika päästä Raivo-Riikasta eroon. Riikka on varsinainen musta surma.
äänestäkää sitten jotakuta muuta!! Älkääkä vain valitelko täällä! Oon kyllä samaa mieltä, ensin luulin Riikkaa hyväksi, mutta erehdyin pahemman kerran!Otti nokkiinsa niin paljon kaikesta että kohta se raivoaa kaikki hyvät ympäriltään pois(jos jatkaa vielä, toivottavasti ei!)
myöhäistä äänestää, koska äänestysaika päättyi eilen klo 24. Onneksi kuitenkin itse äänestin ennen sitä ja varmasti jotain muuta kuin musta surma Raivo-Riikkaa.
Tehdään niin
Eniten pahoittelen ryhmän puolesta. Miltä mahtoi tuntua kun he tiesivät minkälainen räpätäti oli puikoissa ja sitten vielä kansa äänestää kapuksi? Sai kai sitä huomiota perverssillä tavalla aluksi ja Mika lisäsi myllyyn vettä.Nyt pihalle eikä takaisin ikinä. Antaisivat sitten heti monoa, en muuta sano!kati sihen pystyy, miehet tuskin. Sonja myös on saanut niin paljon höykytystä, että saattaisi pystyä.
Ja Virtanen taustalle kun kerran ei ole kilpailija!
riikka on todella idiootti.laitto jounin pois joka ei ollut yhtään kieroillut.toivottavasti riikka lähtee tänään sinne mistä tulikin
nii äänestetää riikka pihalle ! se on paskiainen äänesti jounin pois se oli paras koko kisas ei ole mitää järkee enää kahtoo koko sarjaa ku ei oo jounia pelleilemässä tai koko kisassa!
nii äänestetää riikka pihalle ! se on paskiainen äänesti jounin pois se oli paras koko kisas ei ole mitää järkee enää kahtoo koko sarjaa ku ei oo jounia pelleilemässä tai koko kisassa!
Olin tuollaisen kanssa naimisissa 8 vuotta ja tasan tarkkaan tiedän, että aina vaan tulee pahemmaksi. Kun ei saa sitä mitä haluaa, alkaa nimitellä ja syytellä lisää. Raivoaa aivan olemattomista asioista, epäilee, kyräilee, vääntelee naamaansa ja koko ajan kaikki pyörii ulkonaisen ympärillä.
Katsokaa nyt nuoret miehen tarkaan, että ette tuollaiseen naiseen haksahda. Elo on sen jälkeen olemista pilvisin taivaan alla. Ukkosmyrsky on uhkaamassa koko ajan ja lapset juoksevat peloissaan pitkin nurkkia.
Lopuksi minä lähdin ja otin lapsen mukaani.Se vaan nauroi kolkkoa nauruaan ja huuteli vielä perään hävyttömyyksiä. Kaikki epäonni oli minun vikani.
Ja sinä kuulut näihin nössömiehiin jotka ei uskalla sanoa mitään,kun muuta naista ei saaa ;) eli ei se helppoa tulevaisuudessa..nössöt miehet ei pärjää huipulla.
Hän olis pistänyt nyrkkiä akalla ja nyt sinä varmaan olisi suu vaahdossa raivossa? Ootko vähän ämmä?
Terohan, pisti välit poikki tuohon akkaan. Munakasta toimintaa.
Ahti voittaa!!!!!!
Riikka pois ja Ahtista kapteeni!!!
pihalle vaan koko eukko
sehän maksaa ja on ihan hyödytöntä
siin on niiku surkee kapteeni. käy vituttaa ku sellast paskaa joutuu katella siel ihan perseestä:D
Eli älä kato, jos viluttaa.
Riikka pois Suurest Seikkailusta. Ei sellanen oo mikään seikkalija joka haukkuu toisia. Siel pitäis olla reilu meininki kaikilla. Ahti kapteenks... ;)
Riikka jatkaa kapuna. Pitäähän kapussa munaa olla,eikä mikään pullamössö tyyppi.
Ärsyttävimmät tyypithän ovat yleensä pärjänneet aika hyvin tällasissa kisoissa.
Jouni oli kyllä ihan väärässä ohjelmassa. Sen takia se putosi. Harmi ettei lapsille ole tosi-tv sarjaa...siellä se jouni olisi ollut aika vahvoilla. Tsemppiä Riikalle!!!!!
Kilpailu olisi tosi tyhmä,jos kaikki olisivat vain pullamössö porukkaa.
Kyllä mukana pitää olla myös sellaisia, jotka antavat tunteiden räiskyä.
Niin tota on vaan hauskempi katsella nyt kun Ankkuri ottaa rajusti turpiin. Muuten mikä helvetin juttu se oli, kun Mika! sai lähettää sieltä jostain perseestä Riikalle kirjeen? Ja miten Jouni muka kieroili? Aiko potkia kaikki Ankkurin miehet pihalle, että sen rakkaalla pikku heinillä olis pienen pienet mahikset päästä loppuun? ON TOI RAKKAUS VOIMOOO!!!
Riikka on niin ärsyttävä tyyppi et toista saa ettiä ja kauan..
se on sellanen valittaja!!
Ja ku se ääliö pisti Jouninki ulos!
Nyt on sen vuoro lähtä!!
pelkään pahoin et Riikka voittaa!
Ajatelkaapa millainen meteli syntyisi nettipalstoilla ja lehtien yleisönosastoilla, jos joku somali tai mustalainen olisi Jytki Kataisen tavoin syyllistynyt asiakirjaväärennökseen.
Mutta kun aito kirkasotsainen kravattikaulainen kapiaisenkakara on mukan tekemässä asiakirjaväärennöstä, on rikos niin vähäinen, että oikeuskin jättää tuomitsematta, vaikka toteaa rikoksen tapahtuneeksi.
Katais-moraali on Suomen syöpä.
tämäkin juttu tällä osastolla oikein tekee!? Oletko nyt aivan varma että hommasi ovat kunnossa. Eiköhän tuollaiset purkaukset, erittäin asiattomat ja virheellisetkin, kuulu jonnekin Kellokoskelle!
Eikö teillä ole mitään muuta tekemistä, kuin katsella jotain helvetin tyhmää ohjelmaa ja sitten kirjoitella vielä siitä. Täytyy sanoa että Suomalaiset on kyllä täysin idiooteja, kun tämä on vielä keskustelusivujen top2.
Eikö teillä ole mitään muuta tekemistä, kuin katsella jotain helvetin tyhmää ohjelmaa ja sitten kirjoitella vielä siitä. Täytyy sanoa että Suomalaiset on kyllä täysin idiooteja, kun tämä on vielä keskustelusivujen top2.
Katsojathan eivät siis äänestä ketään pois, vain kapteeneja voi äänestää, ääliö!