Haen neliveto maasturia ja kalliit dieselverot ei kiinnosta. Vaihtoehdot? Penkkitilaa pitäisi olla normaali 5hengen verran. Kysymys kuuluukin; Opel Frontera vai Subary Forester? Haen siis vanhempaa -90 mallia.
Frontera vai forester..
6
464
Vastaukset
- 11+3
forester on farmari ja frontera opel. ota jeep cherokee tai grand cherokee
- sgrrhthtdhdhdrr
Jeeppi syö bensaa niin paljon, ettei kannata normaaliautoiluun ajatellakkaan.
Forester on citymaasturi, kuten x-trail ja cr-v. Kaikki varmasti hyviä vaihtoehtoja. Tilaa löytyy eniten X-trailista ja foresterista. Syö löpöä normi auton verran, joku 10l/100km - opf94
Mulla on 2,4 frontera vm 94 mökkiautona.Hyvin pääsee perille vaikka on lunta tullut! Ei oo diesel veroja. Saa vetää 2400 kg kärryä!
- matukaasturi
minäkään en haluaisi maksaa veroja ollenkaan!!! silti haluaisin ilmaisen terveyden huollon, julkiset palvelut,ilmaiset bussikyydit,sosiaalihuollon rahat myös,tietkin,millä nämä bussit liikkuvat,olisivat paremmassa kunnossa!! katuvalotkin palaisivat kirkkaammin,kun veroja ei maksaisi kukaan!!!!! siksi minä en halua omistaa edes bensa katumaasturia,kun se huonontaa suomalaista yhteiskuntaa!!!!!!!!!
- a siantuntia
osta enemin toyoyta rav4 on hyva j a mastokelponen ja hyväajaa ja edulinen yläpitää
- Aapinen käteen
8 kirjoitusvirhettä yhdessä lauseessa ja vielä otsikkokin väärinkirjoitettu. Tuollaista on aika ikävä lukea, oli virheet tahallisia tai ei. Jos se on jotenkin hauskaa kirjoittajan mielestä, ei se ainakaan minulle aukene.
Rav-4 ei sitäpaitsi ole erityisen maastokelpoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252970Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1361164- 701088
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2911068Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3521034Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21975Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808