Polveni kipeyti viime perjantaina ihan yllättäin. Kipu alkoi aluksi ihan nipistykseltä tuntuvana kipuna ja lauantai aamuna polvi oli niin kipeä että sillä ei pystynyt kävelemään. Vastaanotolla todettiin että polvessa on tulehduksen alkiu. ja lääkkeiksi määrättiin tulehdus kipulääkkeitä. meni lauantai ja koitti sunnuntai iltapäivä jolloin minulla nousi kuume ja polvi alkoi punoittamaan yhä laajemmin ja laajemmin. menin sairaalaan jossa pika srp 170 ja eiku mies osastolle. jossa aloitettiin suonensisäinen antipioottikuuri. Tiistaina puolen päivän jälkeen pääsin kotiin, koska sairaala on lähellä niin voin käydä siellä ottamassa antipiootit 8h välein. polvi näytti eilen iltana jo hyvältä ja olkin oli mainio. mutta sitten tänään aamulla nousi kuume, sanoin asiasta sairaalassa kahden piikillä, niin vastaanotto hoitsu sanoi vaan että kysy siitä sitten kymmenen piikillä tuskin se on vaarallista.
Miksi kuume nousee vaikka on vahva antipiootti lääkitys päällä?
Polvitulehdus
pp81111119
1
1002
Vastaukset
- LL
Tulehduksen takia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931438Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841400Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901125
- 81985
- 83979
- 39952
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66905Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v78888Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841