hyvä että kaikki menee varolle

Ihan oiken asumistuet pois...lapsilisät verolle eläkkeet leikkauksen niin sitä pitää
oikeeta puhetta,,oikein sydäntä lämmitää :) ja kaikki verovähennykset pois
velallisilta :) ,, siiinähän vingutte,, Nyt juon kakkukahvit päivän kunniaksi;;
6117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jutta komensi Jyrkin leikkaamaan toimimattomat listat.
Timo on kuulemma tehnyt uudet paremmat listat.

Äänestä

Ei mene, hyrki vaan uhoo. Nyt on vaarassa että hänetkin potkitaan pois.

Äänestä

Jyrki on vielä niin nuori poika, että yrittää nyt näyttää mahtinsa... heh... nyt kuitenkin kun uhmaa liikaa, käy kalpaten...

Äänestä

Ole si9nä iloinen kun ei sulla iomeisesti ole lapsia ja eläkekään ei ehkä ole ajankohtainen.Tuollainen sielun syvistä pahansuopaisuuden vesistä kumpuava ilo kertoo siitä kyltymättömästä ahneudesta että yksin olet sinä iloinesi ja yksin juot sinä kakkukahvia.
Iloitse sinä henkisesti alamittainen ihminen!

Äänestä

Nimimerkki Olen Iloinen,et taida tietää pienituloisista ja eläkeläisistä mitään.Elä kuukausi 669euron tulolla,josta maksat vuokran 498euroa ja muut pakolliset kulut. Saat juoda kakkukahvisi yksinään.

Äänestä

"Nimimerkki Olen Iloinen,et taida tietää pienituloisista ja eläkeläisistä mitään.Elä kuukausi 669euron tulolla,josta maksat vuokran 498euroa ja muut pakolliset kulut. Saat juoda kakkukahvisi yksinään. "

Kukaan ei elä moisilla tuloilla. 498E vuokra toi about 80% asumistukea ja niin tai näin,minimissään jää elämiseen 419E/kk,KOSKA TOIMEENTULOTUKI.Älä tule tänne suoltamaan noita aivopierujasi tiedolla,mikä ei pidä paikkaansa.Turha esittää,ettäkö Suomessa joutuisi tosiaan 669 tuloilla maksamaan itse kokonaan 498 vuokran ja elämään lopuilla 171 eurolla kuukauden ja MAKSAMAAN SIITÄ KAIKEN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OLEN ILOINEN :) kirjoitti:

Ihan oiken asumistuet pois...lapsilisät verolle eläkkeet leikkauksen niin sitä pitää
oikeeta puhetta,,oikein sydäntä lämmitää :) ja kaikki verovähennykset pois
velallisilta :) ,, siiinähän vingutte,, Nyt juon kakkukahvit päivän kunniaksi;;

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu