http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060313828775_uu.shtml
nyt en kyllä oikein soinin logiikkaa ymmärrä. vihreät ovat harmittomia höppänöitä, jotka suuremmat saavat vedätettyä mukaan ihan mihin vain. vaikka tanssimaan munasilteen ripaskaa eduskunnassa.
tämä kokoomuksen puisto-osasto on ennenkin tehnyt mitä isoveli sanoo. vaikka puoltaneet ydinvoimaa. miksi tilanne olisi miksikään muuttunut tästä?
eli ehdottomasti ituhipit mukaan hallitukseen määkimään lammaslaumana sen mukaan kuin käsky käy! vihreät tekevät tunnetusti ihan mitä tahansa hallitukseen päästäkseen.
"Ei ikinä vihreiden kanssa!"
3
85
Vastaukset
- ---------------!!!
Paras kun pervot pysyy poissa, voivat saastuttaa koko eduskunnan taudeillaan!
- Ruoska 50
Sano nyt kuitenkin, mitä hyvää siinä olisi, jos Vihreät taas tulisivat mukaan nappia painamaan? Eihän heillä ole yhtään järjellistä ajatusta, mutta huonoja kyllä, kuten mamutus. Yhdessä he RKP:n kanssa ovat saaneet aikaan ennennäkemättömän äänivyöryn persuille, koska kansa ei kefrtakaikkiaan halua Vihreitä eikä RKP:tä enää ikinä hallitukseen!
- blikkenslager
enemmistöhallitushan on tavoite. ei ole huono asia jos hallituksen päätöksen takana olisi kymmenen lisä-ääntä. ja oppositiossa nuo vain räksyttäisivät koko ajan.
>>Eihän heillä ole yhtään järjellistä ajatusta>>
eihän heidän ajatella tarvitsekaan itse. fiksummat hoitaa tuon ajattelupuolen ja vihreät painavat nappia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873567
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1871413- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401070Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.308968- 45897
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os77862Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124845