Halla-Ahon ökytalo!

Vähän ristiriitaista että äijä asustelee luksus ja pröystäily lukaalissa ja on mukamas pienen perussuomalaisen asialla.

http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a189182/jussi hallaaho asuu luksustalossa anoppinsa asunnossa kuvat/
16201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

- Siellä se asuu ullakolla vaimonsa ja lastensa kanssa. Vuokralla ja ahtaasti. Anopin omistamassa asunnossa, kiinteistön isännöitsijä kiteytti Seiskalle.

Äänestä
  • Nojaa jos ihan isännöitsijä niin sanoo niin pakkohan se on uskoa. Isännöitsijät on niin rehellistä sakkia, eivätkä varmasti valehtelisi.

    Äänestä

HALLA-AHON TOIMINNASTA HELSINGIN KAUPUNGINVALTUUSTOSSA:
"Olen seurannut nyt kolmatta vuotta Jussi Halla-ahon toimintaa kaupunginvaltuutettuna. Hän on hyväksynyt kaikki kokoomuksen johdolla valmistellut budjettiratkaisut, joilla on heikennetty hyvinvointipalveluja, karsittu työpaikkoja, nostettu asumiskustannuksia, nostettu bussilippujen hintoja jne. Jos hän on jossain luvannut puolustaa hyvinvointivaltiota, sen lupauksensa hän on toistuvasti pettänyt.

Sen sijaan lupauksensa maahanmuuttopolitiikassa Halla-aho on kyllä pitänyt. Tosin siinäkin hän ja perussuomalaiset ovat keskittyneet vain vastustamaan kaupungin toimia maahanmuuttajien kotouttamiseksi, kouluttamiseksi, työllistämiseksi jne. "

http://www.yrjohakanen.fi/blogi/2011/270511/

Äänestä

Mitä ristiriitaista? Ite haluan auttaa maksamillani verorahoilla suomalaisia syrjäytyneitä, mutta se ei tarkoita sitä, että ite olisin syrjäytynyt.

Äänestä

66m2 ja 5 henkeä. Jo on luksusta kerrakseen..

Äänestä
  • Joo mää asun yksin 58 neliötä ja pidän vähän ahtaana..

    Muta taas tuli todistettua kaikki ilkeys on luvallista julkkiksiin nähden...

    Äänestä

jos pääsis ministerin liksoilla vähän inhimillisempään asuntoon

Äänestä

Säälikää nyt vähän sitä pääsiäismunan näköistä hyvin punakkaa gubbea; sehän tana asuu ANOPIN talossa....

Äänestä

EIRAsta on helppo olla köyhien asialla, hehhh!

siellä päin niitä köyhiä onkin paljon tosiaan

Äänestä

Eiran köyhälistö ylisti taannoin niin isänmaallisuuttaan, ettei armeijalta saa leikata. No Allah-Aho teki tämänkin asian eteen konkreettisesti jotain- kävi siviilipalveluksen, jotta sekin raha voitaisiin käyttää vaikka räkäpäihin.

SIEG HAIL, PERSUT

Äänestä

Siis hetkinen.......onko siviilipalvelus rikos?

Äänestä
  • kyllä, siviilipalvelus on rikos! Isänmaata kohtaan

    Äänestä

Millä tavalla nämä "ei siviilipalveluksen suorittaneet" tekevät työtä isänmaamme hyväksi tällä hetkellä?

Äänestä
  • Armeijan käyneet ovat suuria sankareita. Osaavat syödä munkkeja ja petata sängyn. Näitä taitoja ei siviilissä voi oppia!!!!!1!!11!!

    Äänestä

Sivarius on suuri rikos JOS Halla-Ahosta on kysymys.

Anopin vintillä asuminen on suuri rikos JOS Halla-Ahosta on kysymys.

Mikä tahansa on suuri rikos JOS Halla-Ahosta on kysymys.

Halla-Ahon olleessa kyseessä, on kaikki sallittua.

Äänestä

Onko Halla-Aho ateisti?..vahinko jos niin, ei perustaa elämälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


norsunluutornissa kirjoitti:

Vähän ristiriitaista että äijä asustelee luksus ja pröystäily lukaalissa ja on mukamas pienen perussuomalaisen asialla.

http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a189182/jussi hallaaho asuu luksustalossa anoppinsa asunnossa kuvat/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu