Paljonko vero ~

Hei,

Tuolta autoscoutista löytyi: Bmw 520i v/2001 120tkm - 4000€
Mitä se vero suomeen tuotuna suunnilleen voisi olla? Kun uusimmat netistä näkyvät verot ovat vuodelta 2007.
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

katso tullin sivuilta.sieltä löytyy vastaus tähänkin autovero kysymykseen.

Äänestä
  • Jos tuolla hinnalla ostat, ostat romun ja saat varmasti isot vähennykset epäkuntoisuuden vuoksi verosta. Jos vielä saat näytettyä toteen, että auto on kolaroitu ja ruuvattu, alennukset senkun kasvaa. Jokin järki autokaupassakin.

    Äänestä

Muista myös huomioida että vaikka tullin sivuilta löytyy joitakin verotusarvoja on autovero aina autokohtainen. Vaikuttaa ikä,kunto,varustelu ym...... vaikka naapuri maksaisi samasta autosta veroja 1000,00 voi sinun auton vero olla 2000,00 eli tullin verotaulukko vain suuntaa antava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bmw 520i kirjoitti:

Hei,

Tuolta autoscoutista löytyi: Bmw 520i v/2001 120tkm - 4000€
Mitä se vero suomeen tuotuna suunnilleen voisi olla? Kun uusimmat netistä näkyvät verot ovat vuodelta 2007.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu