Lauri Kivinen on pelle
4
90
Vastaukset
- Armi Heinonen
Kihtivikainen homo ei itsekään enää tajua mitä puhuu.
- 50 v. turh. maks.
Yle on liiallista ylellisyyttä kansalaisille, jotka eivät voi enää hyödyntää mammuttimaiseksi paisunutta turhaa laitosta, jossa yhdessä asiassa pitää olla monessa tasossa johtajia ja erikoisasiantuntijoita.
Ainoa keino järkeistää koko homma on ajaa alas toiminta ja kartoittaa se uudestaan jättäen jäljelle vain välttämättön ja se, mikä alkujaan oli Ylen tarkoitus.
Sitten koko homma budjetirahoituksen kautta tarkkaan valvontaan, jos laitosta aiotaan edelleen nimittää julkiseksi ja valtiolliseksi firmaksi. - Setalle EI EI EI
Syyllistynkö mihinkään jos sanon että Lauri Kivinen on kihtivikainen homo vaikka on Lauri Kivinen on kevytmielinen kihtivikainen BI-seksualisti. Katsokaa Laurin uudet raidat hiuksissa. Kyllä nyt puppelipojilla pöksyt kostuu
http://yle.fi/ecepic/archive/00350/lauri_KIVINEN_350258b.jpg - kihtivikainen homo
Et syyllisty. Homon nimittäminen homoksi ei ole laitonta. Muuten aika tyhjentävä seloste Ylestä.
nostalgiaa pasilanmäeltä
Odotatko Yleltä muka jotain realistista?
Suomen Yleisradio eli Yle on suurten muutosten edessä koska Yle ei ole enää kuin ennen. Tänään Yle on kuin kahden kerroksen väkeä. Skitsofreenisen sekava laitos joka on ristiriidassa jopa itsensä kanssa. Alakerran väki käyttää ajattelutoimintaan anusta ja yläkerran väki, se vähemmistö jolla on vielä aivonrippeitä jäljellä, heidän aikansa menee alakerran tuulenhuuhtomien perseitten pyyhkimiseen.
Mitä Yle sanoo? Yle valehtelee pääuutisensa ja täyttää ruudun urheilulla
koska urheilu-ohjelmien teko on alan edullisinta , vai luulitteko että kolhola ihan helmiä sioille alkaa syöttämään oman suun huutaessa ruokaa, lisäksi Yle kärsii vuosittain tuntuvia sanktioita tekijänoikeusrikkomuksista, ja johan Mikael Jungner antoi esimerkkiä miten pöllitään Frangie G to Hollywoodin tuotantoa, Siis se sama Jungner joka salasi kaikki vuodet totuuden Ylen epävakaudesta ja yritti vielä keinotellen vääristää tilinpäätöstiedot kunnes sai potkut persuksille ja pestin SDP:n konttorirotaksi. Ennen lähtöään Jungner teetti myös itselleen yhteiskunnan piikkiin kalliin vaalimainoksensa Ylen B-rapussa eli TV2:ssa.
Tyhmät,sokeat ja kuurot äänestivät Yleltä erotetun Jungnerin nauttimaan vielä Arkadianmäen täyshoitoa. Epävakaan ja epäsosiaalisen, poliittisesti täysin noviisin ihmisen joka ensitöikseen poistatti työhuoneensa ovet aloitettuaan Sosiaalidemokraateissa.
Niin ja muuta mätää Yleltä? Yle yrittää kunnostautua uuden BI-henkisen toimitusjohtajansa luotsaamana, vaikka tyyppi ei ole tähän asti kyennyt muuhun kuin elvistelemään hävyttömän liioitellulla palkallaan. Kokoomusnuorista kusettajan opit hankkineen kihtivikaisen homon käsikirjoittaman ja ohjaaman, alusta loppuun asti viedyn Ylen alasajon viulut maksamme me veronmaksajat, sinä ja minä. Lauri Kivisen ympäripyöreän kevytmielisellä small talkingilla ei pitkälle johdeta Ylen kokoista laitosta. Dinosaurusta jonka kummallinen byrokratia ja johdon poliittiset virkanimitykset ovat herättänyt kummastusta koko kansassa.
Niin se Ylen sanominen? tuulesta temmattua puutaheinää ja ruutun täytettä. Yle profiloi ohjelmansa keskiluokkaisen väestön eli kansankielellä laatutiedottomien tyhmien aasien perusteella joilla on ihan sama mitä televisiosta tulee kunhan masiina on päällä. Yle laskee katsojalukunsa sen perusteella mikä taajuus milloinkin on auki. Välittämättä että lukema onkin valetta sillä prosentuaalisesti talouksista televisio on tyhjän päiten iltaisin auki eikä sitä katsota. Tuo tuollainen "mittaus" ei kerro realistisia "katsojalukuja".
Yle tuhlaa tuhottomasti. Esimerkiksi lyhyeen tuotantoon minkä suorittaisi yksi
PRO- ammattilainen käsivarakuvauksella tunnissa, sellaiseen Yle tarvitsee kokonaisen työpäivän, kuorma-autollisen kalustoa ja seitsenhenkisen työryhmän ruokatunteineen.
Yle on käytännössä mainosradio vaikka laki kieltää Yleltä mainostamisen ja kohtuuttomat hankkeet. Kun kaupalliset kanavat esim MTV3 esittää asiakkaitten mainokset rehdisti mainosaikaan, on Yle pilkkonut mainokset ohjelmiensa kerroksiin ja uutisiin. Parhaiten tämän havaitsee ilman visuaalista silmää esimerkiksi vaalien alla.
Ylen mitättömän pienipalkkaiset duunarit kohentelevat mitättömiä itsetuntojaan veistelemällä toisistaan kuvitteellisia satuja mm. Wikipediaan ja järjestävät itse kutomiaan "kilpailuja" mm. Prix Europa ja Prix Italia, jonka tuomaristoissa on päättämässä Ylen omat edustajat ja päättävät tietysti itse kabinettien savuisissa ja konjakintuoksuisissa hämyissä että heidän ohjelmansa on se "paras".
Uutta ja lohduttavaa tietoa on myös se että Yle pilkotaan lähivuosina, hyvinkin nopeasti. Asia hoidetaan sisäpiirin tietojen mukaan ulkopoliittisesti. Ja Pasilan mielenterveyden ongelmajätelaitos kutistuu kokoon että sen entisen paksumahaiset pamput vetävät jo nyt herneitä neniinsä:)
Ota tästä palanen Yleä. Tätä ette näe enää TV:ssä
Lähettänyt kino klo 10.41
Kohteen lähettäminen sähköpostitse Bloggaa tästä! Jaa Twitteriin Jaa Facebookiin Jaa Google Buzziin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862