Ilmastonsuojelullisista syistä, päästelevät liikaa metaania tutkijoiden mielestä!
Luonnolliset eläimet, tässä tapauksessa tosin tuontitavaraa 1800 luvulta alunperin, mutta yhtäkaikki, ihmiset tuntuvat olevan sokeita tekniikan tuomille ilmastouhille.
Fossiilisiin polttoaineisiin perustuvan liikenteen, esim. massiivisen lentoliikenteen, laivaliikenteen, maaliikenteen suitsimista ei ehdota kukaan!!
Huvittelu maalla, merellä ja ilmassa jatkuu, tapetaan ennemmin siis eläimiä, melkoista KORKEAKULTTUURIA ja SIVISTYSTÄ, rappion maku syvenee!!
Järkyttävän kauas on suurin osa ihmiskunnasta luonnontilan kunnioittamisesta erkaantunut, vaikka useimmat kertovatkin luonnon hyvin tärkeäksi elementiksi ja voimavaraksi!!
Australia harkitsee villikamelien joukkoteurastusta.
Perskuta..
2
<50
Vastaukset
- Purkkiin vaan
Höpön Höpö ei villi kanitakaan kuulu helsinkiin,ja miljoona kamelia on aivan liikaa,eihän ne ole edes alkuperäisiä australian eläimiä.
- Purkkin vaan
Taas kaksi aloitetta,etekö te osaa lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse894694Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133872Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1913723Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.732123Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301192
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1551147- 531055
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924