on hallitukseen menon hinta niin siihen persut ei taivu koskaan. Sarjapetturi kiviniemen on mahdotonta käsittää sitä, että joku voi olla täydellisen lahjomaton näissä asioissa ja jankuttaa, että persut ei halua ottaa vastuuta. Naurettava ja halveksittava joka menetti ministerinpestin siksi, että persut ovat lojaaleja äänestäjilleen eivätkä suostu mihinkään kikkailuun hallitusneuvotteluissa..
Jos äänestäjien pettäminen
13
73
Vastaukset
- Konsensusta tarvitaa
Eihän joku sivistymätön ja ymmärtämätön kummallisilla luuloilla höynäytetty vähemmistöryhmä voi alkaa ohjailla koko maan asioita.
Omia mielipiteitä voi ja saa tietenkin olla, mutta maan asioiden hoito on enemmistön asiaa, ei jonkun pienen vähemmistön.
Ja jos ei ole yhteistyökykyä ja -halua niin pitää sitten räksyttää oppositiossa ja katsella kun viisaammat hoitavat asioita.- minkä maan?
"Eihän joku sivistymätön ja ymmärtämätön kummallisilla luuloilla höynäytetty vähemmistöryhmä voi alkaa ohjailla koko maan asioita"
tottakai voi jos kansalaiset niin haluais,.,.vaikka lentävä vaaleanpunainen elefantti joka ajelee pinkillä kuplavolkkarilla voi hoitaa "maan" asioita jos kansalaiset niin haluisi
- Noinkos on?
Persujen äänestäjät eivät siis halunneetkaan katkaista eriarvoistumiskehitystä ja parantaa köyhien asemaa, vaan pelkästään se on persuäänestäjille tärkeää, että työntekoon ei pidä alistua? Ei kai sentään?
- -,.-,.-
Onko sinulla ymmärryksessä muitakin aukkoja kuin tämä?
- Eeheheee!
-,.-,.- kirjoitti:
Onko sinulla ymmärryksessä muitakin aukkoja kuin tämä?
Teillä naispuolilla aukkoja sopivastikko?
- Hyvin hahmotan
että Persut lupasivat katkaista eriarvoistumiskehityksen, ja sitten kuitenkaan eivät missään nimessä suostu tekemään mitään lupauksensa lunastamiseksi. No, onneksi Vihreät, Vasemmisto ja SDP kumminkin hoitavat homman.
- hassu-1
Nuoletko persettä heti kun on tarjolla?
Kunnon tavoitteen puolesta kestää hieman odottaakin ja ennenkaikkea taistella, vaikka se joskus tuntuisikin tuulimyllyjen kanssa tappelemiselta.
Pillulla saa paljon ja lahjuksilla enemmän, mutta vaihtaisitko vapautta ja riippumattomuutta orjuuteen, ainakaan noin helposti.
Siihen ei vielä ole mikään pakko. - Meinasitteko
hassu-1 kirjoitti:
Nuoletko persettä heti kun on tarjolla?
Kunnon tavoitteen puolesta kestää hieman odottaakin ja ennenkaikkea taistella, vaikka se joskus tuntuisikin tuulimyllyjen kanssa tappelemiselta.
Pillulla saa paljon ja lahjuksilla enemmän, mutta vaihtaisitko vapautta ja riippumattomuutta orjuuteen, ainakaan noin helposti.
Siihen ei vielä ole mikään pakko.odotella syksyä, ja aloittaa sitten eduskuntasalissa nyrkkitappelun, vai mitä tarkoitat?
Yleensä puolueiden tavoite on saavuttaa vaalivoitto, jotta pääsisi hallitukseen tekemään politiikkaa ja vaikuttamaan yhteisiin asioihimme. - kummal lista
Meinasitteko kirjoitti:
odotella syksyä, ja aloittaa sitten eduskuntasalissa nyrkkitappelun, vai mitä tarkoitat?
Yleensä puolueiden tavoite on saavuttaa vaalivoitto, jotta pääsisi hallitukseen tekemään politiikkaa ja vaikuttamaan yhteisiin asioihimme.Onko eduskunnalta viety valta?
- hassu-1
Meinasitteko kirjoitti:
odotella syksyä, ja aloittaa sitten eduskuntasalissa nyrkkitappelun, vai mitä tarkoitat?
Yleensä puolueiden tavoite on saavuttaa vaalivoitto, jotta pääsisi hallitukseen tekemään politiikkaa ja vaikuttamaan yhteisiin asioihimme.Puhukoon tällä kertaa kuva, tai video.
http://www.youtube.com/watch?v=BuVgVFGOW-g&feature=related
- Aikalailla
juu. Ennenvanhaan oppositiolla oli enemmän valtaa, kuin nykyään.
- Kake.,.,.,.,.,.,
Kiviniemi on lapsellisin poliitikko kautta aikain. Ei osaa ottaa edes vaalitappiota oikein. Eihän se kiviniemi, tai puolue yleensä ole pääasia, vaan kansan tahto. Jos kansa haluaa, niin kepu häviää koko poliittiselta kartalta kokonaan. Turha siinä on nikotella, että viesti ei mennyt perille. Toi sarjapetturi on just oikea ilmaisu.
- K,K
"Kiviniemi on lapsellisin poliitikko kautta aikain."
Eipä taida Kiviniemi kauaa olla keskustan keulakuvana. Keskustan kenttäväki on enemmän kuin tympääntynyt keskustan harjoittamaan politiikkaan. Väyrystä pilkataan mennen tullen, mutta Paavolla on kuitenkin tolkku maan asioiden hoidon suhteen. Tarkoitan, että Väyrynen tietää mitä mieltä keskustan kentällä ihmiset ovat keskustan ajamasta eu politiikasta, ja keskustan kentältä löytyy perussuomalaisiakin voimakkaammin eu:ta vastustavien joukko, itse mukana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708